به گزارش گروه دین خبرگزاری تسنیم، در آستانه میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر، انتشارات امیرکبیر کتاب دیگری از مجموعه آثار مرضیه محمدزاده، با موضوع زندگی فرزندان امام علی(ع) را منتشر کرد.

مرضیه محمدزاده، نویسنده و پژوهشگری است که تا کنون آثار و مقالات بسیاری در حوزه دین و تشیع منتشر کرده است. او دانش‌آموخته رشته‌های تاریخ و تمدن ملل اسلامی و مردم‌شناسی و مدرس دانشگاه مذاهب اسلامی است. این کتاب حاصل پژهش‌هایی است که محمدزاده در حین نگارش کتاب «علی بن ابی طالب صالح المومنین» آن‌ها را تجمیع و تدوین کرده است.

این کتاب در دو فصل به بررسی زندگانی فرزندان امام علی(ع) از فاطمه زهرا(س) و فرزندان امام علی(ع) از سایر همسرانشان می‌پردازد. حب و بغض و تعصب نویسندگان سیره‌ها و تواریخ دینی، اغلب رسیدن به برداشتی نزدیک به حقیقت را مشکل می‌کنند. با وجود این نویسنده تلاش می‌کند با مراجعه به منابع متعدد، تجزیه و تحلیل و بررسی عمیق استنادی، زندگانی فرزندان امام علی(ع) را از جهات و ابعاد مختلف بررسی و روایت دقیقی از سرگذشت آنان ارائه کند.

فرزندان امام علی(ع)، چهارمین کتاب دکتر مرضیه محمدزاده در انتشارات امیرکبیر،‌ در 350 نسخه و 450 صفحه منتشر و در کتابفروشی‌ها توزیع شده است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari