حجت‌الاسلام احمد قادری، دبیر کارگروه اولین پویش ملی پدر و فرزندان ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: به‌مناسبت اعیاد ماه رجب از جمله میلاد سراسر خیر و برکت امام علی(ع) و امام جواد(ع)، اولین پویش ملی پدر و فرزندان ایرانی به‌همت گروه جهادی شهید محمدرضا شفیعی و با مشارکت خوب معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان آغاز شده است.

قادری شعار این پویش را “فرزند بیشتر، آینده بهتر” عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دو دهه اخیر، بارها بر موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت تأکید داشته‌اند اما متأسفانه مسئولین ما به‌خصوص در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در این مورد کوتاهی کردند، به همین دلیل  ما امروز به‌اندازه توان خود وظیفه داریم در این عرصه ورود و فعالیت داشته باشیم.

دبیر کارگروه اولین پویش ملی پدر و فرزندان ایرانی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنانی فرمودند: «امروز اگر ما به فکر تکثیر نسل نباشیم، مسئله فرزندآوری را امروز اگر چنانچه برایش فکر نکنیم، پانزده سال دیگر، بیست سال دیگر، دیر خواهد بود، کشوری خواهیم شد که عنصر لازم برای حرکت پیشرفت را، یعنی جوان را، به‌قدر کافی در اختیار نخواهد داشت، امروز باید به فکر فردا بود.»

او ادامه داد: باید همه تلاش کنیم فرهنگ تعدد فرزندان را دوباره به جامعه اسلامی خود برگردانیم و از القای نادرست “فرزند کمتر،  زندگی بهتر” در جامعه، به شعار ارزشی “فرزند بیشتر، آینده بهتر” برسیم.

قادری درباره نحوه شرکت در پویش ملی پدر و فرزندان ایرانی گفت: لازم است مادر خانواده یک عکس یادگاری از همسر و فرزندان خود را که در کانون گرم خانواده حضور دارند بگیرد و به آدرس @Ghom_1234 ارسال کند تا در قرعه‌کشی ده کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس، ده کمک‌هزینه سفر به شهر مقدس قم و نود جایزه نقدی 200هزارتومانی شرکت کنند.

مدیر گروه تبلیغی جهادی شهید شفیعی درباره شرایط شرکت در این پویش اعلام کرد: این پویش ملی که در اعیاد رجبیه در حال برگزاری است و از روز میلاد امام جواد(ع) آغاز شده است و تا پایان روز 12 بهمن ماه، آغاز طلیعه چهل و پنجم انقلاب اسلامی، ادامه خواهد داشت.

مراسم قرعه‌کشی این پویش، همزمان با مبعث حضرت پیامبر اکرم(ص) انجام و نتایج آن، از طریق کانال گروه جهادی رشد در پیام‌رسان ایرانی ایتا و خبرگزاری‌های رسمی کشور، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/+

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari