به گزار ش گروه دین خبرگزاری تسنیم، دبیر جشنواره عکس روستایی و عشایری رضوی با بیان اینکه تا کنون 45 نفر برای حضور در این اردو ثبت نام کرده اند، استقبال از این برنامه را بسیار پرشور دانست و گفت: احتمال ثبت نام بیش از 70 نفر است اما تعداد ظرفیت ما یک اتوبوس به میزان همان 45 نفر است لذا اولویت با ثبت نامی های اول است.

وی با بیان اینکه ثبت نام شدگان در این اردو با هماهنگی اوقاف بیمه شدند، عنوان کرد: مقرر شد هزینه ایاب ذهاب و پذیرایی نیز توسط اوقاف تامین شود.

بنا بر گفته وقاری، حرکت این اردو فردا ساعت 6:30 صبح از میدان حافظ آغازشده و ساعت 8:30 در امامزاده علوی جاده تربت جهت عکاسی توقف خواهد داشت.

وی ادامه داد: پس از اتمام برنامه عکاسی در این محل به سمت ده سرخ حرکت کرده و از آنجا نیز عکاسی خواهد شد و سپس به سمت خواجه اباصدر حرکت خواهیم کرد تا از این مکان نیز عکاسی انجام شود.

وقاری، شناخت و معرفی بقاع و امامزادگانی که در استان خراسان رضوی هستند را از جمله اهداف این اردو عنوان کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره عکس روستایی رضوی 4 محور را دنبال می‌کند، تصریح کرد: اولین هدفی که جشنواره عکس رضوی دنبال می‌کند نیایش و عبادت در امامزاده ها، فرهنگ رضوی در روستاها، چاووشی خوانی و پرده خوانی و مراسم و مناسک مذهبی در روستاهاست.

وی در پایان سخنانش ابراز داشت: با توجه به این هدف و همزمانی این اردو با ولادت امام علی علیه‌السلام فرصت مناسبی است که جشن و سرور روستایی نیز توسط عکاسان دیده و ثبت شود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari