به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از پایان داوری نهایی آثار هنرمندان متقاضی حضور در فجر شانزدهم، ترکیب‌ نهایی راه‌یافتگان به نمایشگاه این رویداد هنری در رشته‌های طراحی و نقاشی، طراحی گرافیک، تصویرسازی، عکاسی، خوشنویسی، نگارگری، کارتون و کاریکاتور، مجسمه‌سازی، سرامیک و آبگینه هنری، رسانه‌های هنری جدید، طراحی فرهنگ‌محور و بخش موضوعی قله‌ها مشخص شد.

بر این اساس، در بخش رقابتی آزاد 619 اثر از 453 هنرمند و در بخش قله‌ها 124 اثر از 86 هنرمند روی دیوار خواهد رفت.

در بخش طراحی‌ فرهنگ‌محور 26 اثر از 18 هنرمند و در بخش دیوارنگاری شهری، 40 اثر از 40 هنرمند به نمایش درمی‌آید.

در بخش بازار هنر، 112 اثر از 93 هنرمند روی دیوار می‌رود.

در بخش مفاخر هنرهای تجسمی به روایت گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، 66 اثر از 55 هنرمند و در بخش آینه در آینه 3، 97 اثر از 25 هنرمند روی دیوار می‌رود.

در بخش تجسم هنر (بخش ویژه استان‌ها) نیز بیش از 1400 اثر از 420 هنرمند به نمایش درخواهد آمد.

همچنین در بخش ناشران کتاب‌های تجسمی، 150 عنوان کتاب و در بخش فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی نیز 7 اثر از 7 هنرمند به فجر شانزدهم راه یافتند.

امسال 49 هنرمند در بیش از یک رشته حضور دارند و 3 هنرمند نیز به صورت همزمان در سه بخش حاضر هستند. همچنین مسن‌ترین هنرمند راه‌یافته به نمایشگاه، 80 ساله و جوان‌ترین هنرمند راه‌یافته 18 ساله هستند.

علاقه‌مندان جهت ملاحظه اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

آیین افتتاح نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران، فردا یکشنبه 8 بهمن و آیین گشایش این رویداد هنری در موسسه فرهنگی هنری صبا سه‌شنبه 10 بهمن جاری از ساعت 18 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari