به گزارش خبرگزاری تسنیم، «در سایه سرو» با کارگردانی مشترک شیرین سوهانی و حسین ملایمی جدیدترین تولید انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن نهمین جشنواره فیلم کوتاه «فلورانس» در کشور ایتالیا نمایش داده خواهد شد.

جشنواره فیلم کوتاه «فلورانس» در سه بخش داستانی، مستند و انیمیشن منتخبان خود را معرفی کرده و به برندگان خود جوایز نقدی اعطا می‌کند.

در خلاصه انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» آمده است: یک ناخدای سابق که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برد، با دخترش در خانه‌ای محقر در کنار دریا و در انزوا زندگی می‌کنند. آنها باید با چالش‌های یک زندگی سخت مقابله کنند. علیرغم تمایل عمیق کاپیتان برای اینکه پدری فداکار و دلسوز باشد، او نمی‌تواند نقش خود را ایفا و با دخترش به روشی که می‌خواهد ارتباط برقرار کند. یک روز صبح، یک اتفاق غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد و زندگی آنها برای همیشه تغییر می‌کند. اینکه آیا این رویداد منبع امید تازه‌ای است و یا یک مشکل جدید، باید دید.»

انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» پیش از این نیز در جشنواره‌های داخلی و خارجی قابل توجهی حضور داشته و موفق به کسب جوایزی شده است.

نهمین جشنواره فیلم کوتاه «فلورانس» از 5 تا 7 بهمن 1402 (25 تا 27 ژانویه 2024) در شهر فلورانس، کشور ایتالیا در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari