به گزارش گروه دین خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سومین روز سفر به شرق آفریقا با حاج مرتضی جعفر، رئیس مؤسسه خیریه «بلال مسلم میشن» در کنیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، رئیس موسسه خیریه «بلال مسلم میشن»، ضمن خوش‌آمدگویی به حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی و هیئت دانش بنیان همراه ایشان، از فعالیت‌های این مؤسسه در حوزه‌های آموزشی، درمانی و خدمات اجتماعی سخن گفت.

وی با اشاره به برنامه‌های جدید این مؤسسه در زمینه خودکفایی اقتصادی مردم منطقه بر ضرورت تبادل علمی  بین ایران و کنیا تاکید کرد و گفت: عالمان منطقه باید از مهارت‌های مدیریت اجتماعی و رسانه ای برخوردار شوند.

حجت الاسلام خاموشی نیز در این دیدار ضمن‌ تقدیر از خدمات موسسه و تلاش‌های مدیریت این مجموعه در برگزاری دوره‌های مدیریت اجتماعی از همکاری ایران و آفریقا در زمینه فعالیت های دانش بنیان سخن گفت و بر تبلیغ رشته های جدید در دانشگاه ها مانند مهندسی اجتماعی تاکید کرد.

همچنین در این نشست، وضعیت مسجد شیعیان علی بن ابیطالب(ع) مورد بررسی قرار گرفت و حجت الاسلام خاموشی درخواست کرد که موسسه بلال مسلم میشن کمک کند تا مسجد به روزهای اوج خود برگردد و مدرسه علمیه در این مکان مقدس فعال شود و بتواند طلاب بیشتری را ثبت نام کند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari