به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ، نشست رسانه‌ای اعلام فیلم‌های بخش بین‌الملل چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر امروز 13 بهمن ماه در دومین‌ روز از جشنواره با حضور رائد فریدزاده مدیر بخش بین‌الملل و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی فیلم فجر برگزار شد.

مسعود نجفی ابتدای این نشست گفت: بابت ناهماهنگی‌های روز اول از شما عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم امروز بدون کم و کاستی میزبان شما باشیم.

رائد فریدزاده درباره بخش‌های مختلف بخش بین‌الملل عنوان کرد: بخش بین الملل از 16 ام آغاز به کار می‌کند و بازار نیز از 18 تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت. اختتامیه بخش بین‌الملل هم همزمان با بخش ملی در 22 بهمن برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: امسال 5 بخش متفاوت داریم که 2 بخش رقابتی هستند. بخش سینمای سعادت و جلوه گاه شرق، جشنواره جشنواره‌ها و دو بخش ویژه فلسطین روح و دم و بخش کمربند جاده را خواهیم داشت.

مدیر بین‌الملل افزود: در بخش اصلی و سینمای سعادت از ونزوئلا و مکزیک فیلم سایه کتیر، فیلم بیابان فوری بن سعیدی از مراکش و تولید مشترک با بلژیک و فرانسه، فیلم در بدو ورود از اسپانیا، فیلم آفرین در عصر سیلاب، سردترین شهر، بهترین قرن زندگی من، ربوده شده، درس‌های بلاگا، دروغ‌های زیبا، تابستان همان سال، صبح اعدام از ایران نیز در این بخش حضور دارند.

فریدزاده با اشاره به فیلم‌های بخش جلوه‌گاه شرق ادامه داد: در بخش جلوه ‌گاه شرق نیز فیلم‌های مقتدا، رویای خواب زمستانی، فیلم فاطمه، خانه‌ای برای فروش، تابستان بوجاد، پایان جهان، فیلم ساکرا و 2 فیلم ایرانی این بخش ظاهر و آسمان غرب هستند.

وی همچنین گفت: در بخش جشنواره جشنواره‌ها فیلم‌ نقشه 75، جایگزین، سمره، دومینگو و مه، فیلم مجازات، فیلم غیاب، فیلم فرحه، ملودی، خانه ماهرخ حضور دارند.

به گفته فریدزاده  در بخش فلسطین روح و دم نیز فیلم مرزهای رویا و دلهره، کودکان شتیلا، زنان فراسوی مرزها، مردمان و زیتون و فرحه حاضر هستند و در بخش کمربند جاده نیز فیلم‌های مردی در ماه، کارما، حکومت نظامی، مجاز: زیستن در شعر، درخت خاموش، ریسمان زندگی حضور دارند.

رائد فریدزاده در بخش دیگر صحبت‌های خود گفت: امسال دوره 25 بازار فیلم را شاهد خواهیم بود که به مدیریت خانم جواهرساز از 18 بهمن برگزار می‌شود و 22 کشور در آن حضور دارند. همچنین 6 پاویون از کشورهای مختلف داریم و امیدوارم بازار پررونقی داشته باشیم.

فریدزاده ادامه داد: فیلم‌های بین‌الملل از امروز در موزه سینما اکران می‌شوند و برای دوستان رسانه از 17 بهمن در برج اکران داریم. در بحث کارگاه‌ها نیز در مجموع 11 کارگاه خواهیم داشت. 6 کارگاه عمومی‌تر در خصوص نسبت فیلم با صنعت تصویر، در فیلمنامه‌نویسی، فیلمبرداری و…  داریم و در کنار آن 5 نشست تخصصی در بازار فیلم خواهیم داشت.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari