به گزارش خبرگزاری تسنیم، همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گالری فرهنگسرای اشراق افتتاح شده و نمایشگاه «خیابان انقلاب» در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه، 50 عکس از کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی» به نمایش گذاشته می‌شود.

انتشارات سوره مهر کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» با پژوهش دکتر محمدرضا توکلی صابری و با مقدمه نورالدین زرین‌کلک را به چاپ رسانده است.

کتاب «پوسترهای انقلاب اسلامی ایران» بخشى از تاریخ ایران را در طى سال‌هاى ١٣٥٧ تا ١٣٦٤ به نمایش می‌گذارد. این پوسترها، اطلاعات تاریخى، جامعه شناختى و هنرى زیادى در بردارند.

این کتاب شامل 586 پوستر است که مولف از دیوارهاى شهر تهران برداشته است به علاوه پوسترهایى که از انجمن گرافیک ایران، مرکز اسناد مجلس شوراى اسلامى و از منابع دیگر تهیه کرده است. این پوسترها برحسب موضوع در چهل و دو گروه طبقه‌بندى شده‌اند، سپس این گروه‌ها در زیر سه عنوان کلى روزهاى انقلاب اسلامى، شخصیت‌هاى انقلاب و موضوعات انقلاب در کتاب تنظیم شده‌اند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند به نشانی: فرهنگ‌سرای اشراق، انتهای خیابان جشنواره، خیابان جعفرپناه مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر و رزرو حضور در برنامه با شماره 77354735 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari