به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، موسیقی‌دانان دوران حاکمان بزرگ در هندوستان را به مهاراجه می‌شناختند. راهیش بهاراتی, موسیقیدان بومی هند و از مهاراجه‌های این کشور است.  بهاراتی را به عنوان معرف موسیقی دیروز و امروز هندوستان می‌شناسند. او تا به امروز نگهبان موسیقی اصیل راجستان بوده است.

راهیش از کودکی تحت تاثیر موسیقی و رقص سنتی هندوستان قرار گرفت و از همان زمان حرفه موسیقی را پیشه گرفت. تولیدات او احترامی به فرهنگ و سنت غنی راجستان است که شامل موسیقی الهام بخشی است که نسل به نسل از نیاکان هندوستان به او رسیده است.

بهاراتی خالق و مدیر هنری پروژه‌هایی بوده که توسط ارکستر بزرگ بالیوود ماسالا

Bollywood Masala Orchestra – Spirit of India , Jaipur Maharaja  Brass Band, و جیپسی‌های  راجستان Chalaang – drummers of India اجرا شده‌اند. او در طی 18 سال گذشته در بیش از 110 کشور و حدودِ 2 هزار و 500 اجرا حضور داشته است.

او در طی فعالیت هنری خود با هنرمندان برجسته‌ای همچون Mathieu Chédid هنرمند پاپ راک فرانسوی معروف همکاری داشته که کنسرت مشترک آنها در سال 2017 در سالن Elysée Montmartre شهر پاریس به روی صحنه بردند.

این هنرمند برجسته در سال 2019 به خاطر فعالیت موثرش در پروژه ساخت پل‌های دوستی بین هندوستان و بیش از 110 کشور از طرف یونسکو به عنوان سفیر فرهنگی راجستان انتخاب شد. او همچنین در سال 2017 توسط نخست وزیر راجستان عنوان افتخار راجستان را کسب کرد.

بهاراتی در سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در ایران و در تاریخ 24 بهمن 1402 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari