آیین بزرگداشت محسن الهامیان در ویژه‌برنامه "تا صبحدم" – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیین بزرگداشت محسن الهامیان موسیقی‌دان، نویسنده، مترجم و آهنگساز سه‌شنبه هشتم اسفند 1402 ساعت 18 با عنوان «تا صبحدم» و با هدف تجلیل از 50 سال فعالیت الهامیان در عرصه موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

پخش کلیپی از فعالیت‌های استاد الهامیان در زمینه موسیقی، سخنرانی استادان و هنرجویان قدیمی ایشان و همچنین چند اجرای موسیقی، بخش‌های مختلف این آیین خواهد بود.

 

محسن الهامیان متولد 1327 در تهران، موسیقی را با آموختن پیانو نزد اردشیر روحانی آغاز کرد و لوست مارتیروسیان، محمدتقی مسعودیه و مصطفی کمال پورتراب برخی از دیگر استادان وی بودند. الهامیان از سال 1362 تدریس را در هنرستان عالی موسیقی آغاز کرد و آلبوم موسیقی «برای تو»، سه قطعه برای پیانو با عنوان «فضای ایرانی»، «سونات برای پیانو و ویولن در سه موومان» و یک قطعه سه موومانه برای ارکستر مجلسی برخی آثار موسیقایی منتشرشده او هستند.

همچنین تألیف و ترجمه بیش از 30 جلد کتاب تخصصی در کارنامه هنری الهامیان به چشم می‌خورد که از آن جمله می‌توان به «رساله آهنگسازی»، «تئوری موسیقی»، «آشنایی با تاریخ موسیقی اروپا»، «رساله هارمونی تئودور دوبوا»، «رساله کنترپوان کروبینی»، «رساله فوگ آندره ژدالژ»، «موسیقی فیلم: هنر فراموش‌شده» و… اشاره کرد.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari