«فسیل» با چند ساعت قاچاق به نمایش‌خانگی رسید! – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم «فسیل» بعد از مدت‌ها چند ساعتی روز گذشته سر از شبکه‌های اجتماعی درآورد. البته نسخه لو رفته آن که قاچاق چند روزِ قبل «شب، داخلی، دیوار» برادران جلیلوند را تکرار کرد. اما این بار طولی نکشید «فسیل» به اکران آنلاین در شبکه نمایش‌خانگی رسید.

ناگفته نماند که موضوع قاچاق فیلم‌های سینمای ایران به یک اپیدمی تبدیل شده که بایستی دستگاه‌های نظارتی با یک تمهید ویژه‌ای جلوی این کار را بگیرند تا سرمایه صاحبان آثار لطمه نخورد. فیلم «فسیل» اگرچه رکورد فروش فیلم در تاریخ سینمای ایران را شکست اما احتمالاً عوامل و دست‌اندرکاران این فیلم برای اکران آنلاین برنامه‌ای را تدارک دیده بودند و لو رفتنِ نسخه آن در چند کانالِ مجازی برنامه اکران این فیلم در فضای رسانه‌ای را تغییر داد.

فیلم کمدی – درام فسیل به کارگردانی کریم امینی، نویسندگی حمزه صالحی و تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان از امروز به صورت آنلاین منتشر می‌شود. این فیلم، داستان سه دوست را روایت می‌کند که پیش از انقلاب اسلامی ایران، عضو یک گروه موسیقی‌اند و برای کسب شهرت تلاش می‌کنند.

بهرام افشاری، هادی کاظمی، ایمان صفا، الناز حبیبی، الهه حصاری، بابک کریمی، سید جواد هاشمی و غلامرضا نیکخواه بازیگران این فیلم سینمایی‌اند. فسیل از اسفند 1401 در سینماها اکران شد و با فروش بیش از 322 میلیارد تومان، پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران لقب گرفت.

همچنین این کمدی، با جذب بیش از 7 میلیون و 444 هزار مخاطب، پربیننده‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران در سال اول اکران است که قرار است از پلتفرم «فیلیمو» اکران آنلاین شود.

اگرچه این فیلم به لحاظ محتوایی خیلی حرفی برای گفتن نداشت و بیشتر توانست فضای سرگرم‌کننده برای مخاطب ایجاد کند. اما لازم است به جهت قاچاق فیلم که فضای ناامنی برای صاحبان آثار ایجاد کرده برنامه ویژه‌ای از سویِ ناظران در سازمان سینمایی در دستور کار قرار بگیرد. 

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari