فیلمبردارها هم به «اوپنهایمر» رای دادند/ تجلیل از اسپایک لی – فرهنگی خبری
Wp Header Logo 44.png

به گزارش خبرآنلاین -هویت ون هویتما در سی و هشتمین دوره جوایز سالانه انجمن فیلمبرداران آمریکا (ASC) برای فیلمبرداری «اوپنهایمر» موفق به کسب جایزه برتر شد.

ون هویتما در این رقابت ادوارد لاچمن برای «ال کوند»، متیو لیباتیک برای «مایسترو»، رودریگو پریتو برای «قاتلان ماه کامل» و رابی رایان برای «بیچاره‌ها» را پشت سر گذاشت.

هر ۵ نامزد برای بهترین فیلمبرداری در اسکار هم با هم رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی،در تاریخ ۳۸ ساله اهدای این جایزه، تنها ۱۷ فیلمبردار برنده انجمن فیلمبرداران موفق به دریافت جایزه اسکار هم شده‌اند. سال پیش مندی واکر به عنوان نخستین زن فیلمبردار که برای کارش در «الویس» برنده این جایزه شد، تاریخ ساز شد، اما جایزه اسکار در نهایت به جیمز فرند برای «در جبهه غرب خبری نیست» رسید.

در بخش تلویزیونی کارل هرس برای «بری» و بن کوچینز برای «خفه‌کننده بوستون» به عنوان برنده انتخاب شدند و جایزه بخش مستند هم به کرن شلدون برای «کینگ کول» رسید.

در این مراسم که شب پیش برگزار شد از اسپایک لی با اهدای جایزه هیات مدیره تجلیل شد. متیو لیباتیک، ارنست دیکرسون و الن کوراس این جایزه را به لی اهدا کردند.

لی در سخنرانی خود گفت: من بدون فیلمبردارها اینجا نبودم. او همچنین اعلام کرد لیباتیک که در فیلم «شی راق» با او کار کرد، فیلم بعدی او «بالا و پایین» را فیلمبرداری خواهد کرد.

۲۲۰۵۷

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari