برنامه قرارگاه فرهنگی زیارت در ماه رمضان – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  «قرارگاه فرهنگی زیارت» به ریاست سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و با حضور مهدی رمضانی چابک مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و تعدادی از مسئولان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اسلامی در این جلسه گفت: برگزاری جلسه قرارگاه فرهنگی زیارت بر اساس تکلیفی که مصوبه‌ معاون اول رئیس جمهور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کرده بود، در دستور کار قرار گرفت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان صدا و سیما، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت کشور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نهاد کتابخانه ها از جمله دستگاه های همکار ما در این قرارگاه هستند. بحمدالله مصوبات خوبی در این جلسه داشتیم و تکالیف لازم طی دو برنامه پیشنهادی برعهده دستگاه ها گذاشته شد.

وی افزود: برنامه اول شامل آماده سازی بسته‌های فرهنگی، تبلیغی و ترویجی ویژه افطار و برنامه‌های سحرگاهی شامل برپایی محافل فرهنگی و تفسیر قرآن، راه اندازی پویش‌های مختلف با تقارن این دو مناسبت در فضای مجازی، برپایی موکب‌های ویژه فرهنگی و هنری، برپایی نمایشگاه قرآن و محصولات فرهنگی، برنامه جشن شادی مردمی و فراگیر با مشارکت دستگاههای فرهنگی بویژه نقش محوری، مساجد و غنی سازی فرهنگی و معنوی به منظور ارتقای نشاط اجتماعی با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان است.

معاون وزیر فرهنگ با اشاره به دسته دوم تکالیفی که برعهده دستگاه ها گذاشته شده است، تصریح کرد: دسته دوم این تکالیف با کلان هدف اجرای فعالیت های فرهنگی در شهر مشهد طرح ریزی شده‌اند که شامل تهیه بسته برنامه های فرهنگی است.

اسلامی افزود: اجرای طرح‌های معرفتی در اطراف حرم و بوستانهای اصلی، اسکانهای محوری دارای جمعیت بالا، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اسکان‌های دارای جمعیت متوسط و اسکان‌های دارای جمعیت از دیگر اقداماتی است که دستگاه‌های مسئول به عنوان تکالیف خود باید به آنها عمل کنند.  تولید و اجرای نمایش و سرودهای آیینی رضوی، تولید و اجرای تئاتر مسجدی در مساجد و موکبها و تولید نماهنگ رضوی از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر فرهنگ با اشاره به اینکه هدف از تشکیل «قرارگاه فرهنگی زیارت» هم افزایی اقدامات دستگاه ها در حوزه ترویج فرهنگ زیارت است، خاطرنشان کرد: در این جلسه تکالیفی برای دستگاه‌های مربوطه که عضو این قرارگاه هستند اعم از صداوسیما، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، سازمان اوقاف و امور خیریه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نهاد کتابخانه‌ ها، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم و … مشخص شد که ان‌شاالله اجرایی شود.

 

انتهای‌پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari