مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید آغاز شد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آذر پناه، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در افتتاحیه شانزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید که امروز جمعه 18 اسفندماه، از سوی این اداره کل در محل مرکز همایش‌های آدینه تهران برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، مشکل امروز جامعه بشری را دوری از قرآن دانست.

آذرپناه تصریح کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، مشکل امروز جامعه بشری دوری از قرآن است. این در حالی است که قرآن کریم کتاب هدایت و سعادت بشر است و اگر ما به آموزه‌های آن عمل کنیم، قطعاً به رستگاری و سعادت خواهیم رسید

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران همچنین به نقش قرآن در زندگی انسان‌ها اشاره کرد و گفت: قرآن کریم می‌تواند در تمام مراحل زندگی انسان‌ها راهنمای آنها باشد. قرآن کریم کتابی است که برای تمام بشریت نازل شده است و همه انسان‌ها می‌توانند از آموزه‌های آن بهره‌مند شوند.

 

 

او بر لزوم برگزاری مسابقات قرآن کریم در ادارات و بخش‌های گوناگون تأکید کرد و گفت: برگزاری مسابقات قرآن کریم فرصتی برای انس بیشتر با قرآن و ترویج آموزه‌های آن است. این مسابقات می‌تواند در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و ارتقای سطح معلومات قرآنی جامعه کار و تولید نقش داشته باشد.

شانزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم به منظور ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه کار و تولید آغاز شده است. این مسابقات تا بیستم اسفندماه در مرکز همایش‌های آدینه برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات، شرکت‌کنندگان در رشته‌های مختلف قرآنی به رقابت می‌پردازند. از جمله رشته‌های مسابقه قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ اجزا و مفاهیم است.

همچنین هدف از برگزاری این مسابقات، ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه کار و تولید، انس با قرآن و تعالیم الهی، و ارتقای سطح معنوی این قشر از جامعه عنوان شده است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari