تقدیر یک طرح قرآنی از سوی وزیر ارشاد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ قرائت گزارش شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، گزارش نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، تصویب آیین نامه ستاد تعظیم شعائر دینی، بررسی برنامه ملی انس عمومی با ادبیات کهن فارسی از جمله دستور کارهای هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور است.

در این جلسه شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ با اشاره به اینکه شعار امسال جشنواره بین‌المللی قرآن کریم «می‌خوانمت برای زندگی با آیه‌ها» است، توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ارائه کرد.

پررنگ بودن مسأله غزه در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، پویش «حافظ شو» برای نوجوانان با محوریت حفظ 14 سوره آخر قرآن و زندگی با آیه‌ها از دیگر مواردی بود که فیروزیان در سخنانش به آنها اشاره کرد.

سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ با بیان اینکه در اکثریت استان‌ها نمایشگاه استانی قرآن کریم برگزار می شود که پیش از این شروع شده و بحمدالله مورد استقبال قرار گرفته است، تصریح کرد: برآورد ما استقبال پنج میلیونی از این نمایشگاه است.

در ادامه این جلسه طرح “شهر من، شهر نماز “به عنوان طرح برتر عمومی کشور مورد تقدیر وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی قرارگرفت.

قرآن ,

مهدی فاضلی مهرآبادی مدیر مؤسسه قرآن و عترت ریحانة النبی (س) شهر ری، مبدع و مدیر کشوری طرح ملی «شهر من، شهر نماز» گفت: نماز یک جریان احیای سنت است. در این طرح، با اهدای کتاب و آموزش رایگان به مربیان  پایه اول و اختصاص هفته ای ١٥ دقیقه، به آموزش نماز با شیوه کودکانه و ابزار آموزشی پرداخته می‌شود. این طرح در طول چند سال اخیر توسط مؤسسه ریحانة النبی (ص) شهرری و مدرسی استاد مهدی فاضلی مهرآبادی در بیش از ٢٣ استان کشور و با موفقیت درحال اجراست.

اجرای طرح «شهر نماز» که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استان ها و همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور انجام می‌شود، با بیش از ١٢ خلاقیت شامل سرود ملی شهر نماز، شهید شهرنماز، برگزاری  جشن شهرنماز، برپایی نمایشکاه عکس کودکان و خواندن هزار نفری نماز دو رکعتی انجام می‌شود.

در این جلسه از 3 تابلوی نفیس مزین به بیانات مقام معظم رهبری رونمایی شد.

قرآن ,

در پایان این جلسه تعدادی از دانش‌آموزان در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور حضور یافتند و یکی از دعاهای ماه رمضان را در روز اول این ماه مبارک اجرا کردند.

قرآن ,

انتهای‌پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari