کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز 1403 همراه مردم است – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با فرارسیدن عید نوروز و سال 1403 هجری شمسی، به منظور ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مخاطبان و مسافران نوروزی و بهره‌برداری اعضا از فرصت تعطیلات برای آمادگی شرکت در آزمون‌ها، تعدادی از کتابخانه‌های عمومی در این ایام فعال خواهند بود.

بر این اساس در ایام تعطیلات نوروز سال1403 در مجموع 185 باب کتابخانه عمومی در سطح کشور در خدمت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال 1401 (با 155 باب کتابخانه فعال) رشد حدود 20 درصدی داشته است. در دوم فروردین ماه با 179 باب، بیشترین تعداد کتابخانه فعال خواهد بود و در سیزدهم فروردین ماه نیز حداقل 109 باب کتابخانه آماده ارائه خدمات است.

گفتنی است، در استان خراسان رضوی 19 باب کتابخانه، در استان ایلام 16 باب کتابخانه، در استان‌های بوشهر و تهران هر کدام 14 باب کتابخانه، در استان فارس 11 باب کتابخانه، در استان خراسان جنوبی 9 باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام 7 باب کتابخانه، در استان‌های کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام 6 باب کتابخانه، در استان‌های گلستان، مرکزی و همدان هر کدام 5 باب کتابخانه، در استان‌های البز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان و یزد هر کدام 4 باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، قزوین، لرستان و هرمزگان هر کدام 3 کتابخانه، در استان‌های اردبیل، سمنان، کردستان و گیلان هر کدام 2 کتابخانه و در استان‌های کرمان و قم هر کدام یک کتابخانه فعال خواهد بود.

فهرست کتابخانه‌های فعال در تعطیلات نوروز 1403 و ساعات کاری آنها را می‌توانید اینجا ببینید و از طریق سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی به نشانی www.samanpl.ir به موقعیت آنها دسترسی پیدا کنید.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari