فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛ “موسیقی دستگاهی ایران”،”موسیقی نواحی”،”موسیقی کلاسیک”،”آهنگسازی”و یک بخش ویژه؛”شناخت و حفظ ردیف” با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

این جشنواره برای سه گروه سنی «الف»15 تا 18 سال: متولدین سالهای 1384 تا 1387، «ب»19 تا 23 سال: متولدین سالهای 1379 تا 1383 و «ج»24 تا 29 سال: متولدین سالهای 1373 تا 1378 طراحی شده است؛ متقاضیانی که سن آنها از 15 سال کمتر است، درصورت آمادگی و تمایل، می¬توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند .

برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر(از یکم تا 26 اردیبهشت ماه 1403) از طریق سامانۀ «بامک» به دبیرخانۀ جشنواره ملاک قرار می‌گیرد.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط  هیئت¬های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته¬شدگان برای‌شرکت در مرحلۀ نهایی دعوت به عمل خواهد آمد. بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو(ایرانی) و ویلن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله‌ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.

گفتنی است در دورۀ شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت¬کنندگان در جشنوارۀ ملی موسیقی جوان ویلن و پیانو ایرانی به مجموعۀ سازها اضافه گردید. در جشنوارۀ هفدهم نیز ساز ریکوردر هم به دلیل گستره نوازندگان و ورود این ساز به سیستم‌های آموزشی اضافه گردید.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.nay.ir و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان به آدرس www.nfym.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari