رقابت 10 پرده‌خوان در اختتامیه جشنواره روستایی آسمان هشتم – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید زمانی معاون ترویج و جریان سازی بنیاد بین المللی امام رضا علیه‌السلام گفت: هنر نقالی، یکی از قدیمی‌ترین اشکال هنر تئاتر که از زمان‌های باستانی وجود داشته است و همچنین پرده‌خوانی یکی دیگر از شاخه‌های هنر تئاتری است که بر اساس کلام و داستان‌نویسی اجرا می‌شود. با توجه به اهمیت حفظ هنرهای باستانی کشور، جشنواره امام رضا (ع) یکی از بخش‌های جشنواره روستایی آسمان هشتم را به این موضوع اختصاص داده است.

معاون ترویج و جریان سازی بنیاد بین المللی امام رضا گفت: با فراخوان این موضوع، 32 هنرمند این عرصه با بارگزاری آثار خود در سایت شمس توس، اعلام آمادگی خود را برای شرکت در این بخش اعلام کردند.

زمانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه موضوعیت پرده‌خوانی، امام رضا است، 6 نفر در رده سنی نوجوانان و 4 نفر در رده سنی بزرگسالان موفق به حضور در اختتامیه این رقابت‌ها شدند. داوری این بخش بر عهده آقای محسن میرزا علی از نقالان و پرده خوانان صاحب نام و به دبیری محمد جهانپا برگزار خواهد شد. باتوجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته اختتامیه این بخش با حضور برگزیدگان 6 و 7 اردیبهشت ماه در شهر کنگان بوشهر برگزار خواهد شد.

انتهای‌پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari