تداوم پرداخت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران در سال 1403 – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با عنایت به ارایه تضمین نامه پرداخت مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به بانک‌های عامل، پرداخت تسهیلات به ایثارگران معزز در بیست و یکم بهمن ماه سال گذشته میسر شد و در همین راستا نیز فرایند اعطای تسهیلات مذکور در انتهای سال گذشته آغاز شد.

میثم اروز خاطرنشان کرد: این تسهیلات تا پایان خرداد ماه سال جاری قابل بهره‌برداری توسط متقاضیان است. مشمولین ماده 3 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اعم از جانبازان با هر درصد جانبازی، فرزندان و همسران شهدا، والدین شهدا و آزادگانی که تا کنون از تسهیلات مسکن استفاده ننموده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت مربوطه، ثبت‌نام و طی فرآیند لازم از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران بهره‌مند شوند. تسهیلات  مزبور 20 ساله و با نرخ 4 درصد می‌باشد و پرداخت مابه التفاوت سود آن  بر عهده دولت است.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در قانون بودجه سال 1402 متاسفانه تسهیلات مسکن پیش‌بینی نشده بود اما با پیگیری‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و مساعدت و همراهی دولت در سال گذشته، عملیاتی و اجرایی شد.

براساس تصویب نامه هئیت محترم وزیران نرخ تسهیلات مسکن برای شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر 600 میلیون، مراکز استان‌ها 500 میلیون، شهرستان‌ها 400 میلیون و روستاها 300 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari