مسعود اسکویی درگذشت – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شادروان مسعود اسکویی، گوینده و مجری کارشناس پیشکسوت شبکه رادیویی ورزش که چندی پیش به‌دلیل شکستگی ناحیه لگن و پا در بیمارستان بستری بود، دار فانی را وداع گفت.

دوستداران ورزش از نسل قدیم گزارش‌های مسعود اسکویی پیشکسوت رسانه‌های ورزشی را در برنامه ورزش از نگاه دوی تلویزیون از جمله فوتبال به‌یاد دارند. وی از سال 60 به بعد به رادیو رفت و مسابقات ورزشی را گزارش می‌کرد. اسکویی قدیمی‌ترین مجری کارشناس و گوینده ورزشی صداوسیما بود که دوره تهیه‌کنندگی برنامه‌های تلویزیونی را در تلویزیون آلمان گذراند و یک سال در شهرهای زونه‌گورگ و ماینس با تلویزیون همکاری کرد.

یکی از شاخصه‌های او در اجرا، ارائه گزارش مسابقات ورزشی بدون داشتن نگاه جانبدارانه بود. او همیشه در مصاحبه‌هایش با اهالی رسانه به ریشه‌اش در ایران و عشق به کارش تأکید می‌کرد و همین عشق به مردم باعث شد با اینکه حال مساعدی نداشت اما سال‌تحویل پشت میکروفن رادیو نشست تا شنوندگان رادیوورزش بخش‌هایی از برنامه سال تحویل را با اجرای او بشنوند.

خبرگزاری تسنیم درگذشت این هنرمند را به خانواده، دوستان، اهالی رادیو و رسانه تسلیت می‌گوید و از ایزد منان علو درجات را برای آن مرحوم خواهان است.

انتهای پیام/+

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari