۴ فیلم جدید با موضوع حجاب/ بودجه ‌های حمایتی از فیلم‌ها اعلام شد – فرهنگی خبری
Wp Header Logo 75.png

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، درباره تولید فیلم‌های کوتاه در سال جدید با اشاره به افزایش سقف بودجه حمایت انجمن سینمای جوانان ایران در سال ۱۴۰۳، گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های تولید فیلم بسیار بیشتر از نرخ تورم در کشور رشد کرده است، ما تلاش کردیم با افزایش بودجه حمایت انجمن در سطوح ۲۵ میلیون برای فیلم اولی‌ها، تا سقف ۱۲۵ میلیون برای فیلم‌های نیمه‌حرفه‌ای و تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان فیلم‌های حرفه‌ای رشد هزینه حمایت را لحاظ کنیم تا فیلمسازان بتوانند فیلم‌های خود را بسازند.

وی افزود: مانند سال گذشته اولویت‌های مضمونی انجمن نیز ابلاغ شده است که ما در این موضوعات حمایت‌مان سرعت و توجه بیشتری نیز خواهد داشت. اتفاقی که در دو سال گذشته نیز افتاده است.

آذرپندار با اشاره به طراحی‌های مختلف حمایتی برای فیلم‌سازان شهرستانی در فیلم کوتاه افزود: یکی از تصمیماتی که سال گذشته در شورای تولید انجمن گرفته شد و به دفاتر انجمن کمک کرد این بود که اگر در اولویت‌های مضمونی جمعیت و فرزندآوری، دفاع مقدس، پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، عفاف و حجاب، محور مقاومت و کودکان غزه و فلسطین، فیلمی در شوراهای تولید استانی مصوب شود، بودجه آن فیلم‌ها مازاد بر سهم آن دفاتر از شورای عالی تولید داده می‌شود و دفاتر می‌توانند فیلم‌های بیشتری را برای فیلمسازان شهرستان خود مصوب کنند.

او در این باره عنوان کرد: این مشوق‌ها و البته هدایت‌های مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران در این زمینه موثر بوده و در سال گذشته بیش از ۱۵ اثر در حوزه جمعیت و فرزندآوری و ۴ اثر در حوزه حجاب و عفاف ساخته شده است که امسال به چرخه عرضه سینمای کوتاه افزوده می شود و این روند در تولیدات سال ۱۴۰۳ نیز دنبال می‌شود.

۲۲۰۵۷

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari