سردرگمی در تعرفه‌های پستی خرید از نمایشگاه مجازی کتاب تهران – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در حالیکه پیش از این مسئولان برگزار کننده سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از رایگان بودن تعرفه های پستی برای کتابفروشان حاضر در بخش مجازی نمایشگاه خبر داده بودند، برخی از کتابفروشان در تماس با تسنیم از احتساب هزینه پستی برای فروش کتاب در بخش مجازی  خبر داده اند.

پیش از این یک روز مانده به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران،  اعلام شد که کتابفروشی‌ها برای ارسال بسته‌های نمایشگاه مجازی هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. هزینه ارسال ناشران نیز برای مرسولات با مبلغ فاکتور کمتر از 125 هزار تومان رایگان است. برای مرسولات با مبلغ بیش از 125 هزار تومان تا وزن دو کیلوگرم، مبلغ 17 هزار تومان هزینه ارسال بر عهده ناشر است و مابقی از محل یارانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین می‌شود. هزینه مرسولات با وزن بالاتر از دو کیلوگرم نیز طبق تعرفه شرکت پست محاسبه و از اعتبار پنل پستی ناشر کسر می‌شود. هزینه ارسال برای خریداران در سبد خرید، به ازای هر فروشنده 5 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ,

این در حالی است که در روزهای گذشته برخی از کتابفروشان از احتساب تعرفه پستی همچون ناشران برای خرید های مجازی خبر داده اند. چندی پیش در افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران نیز اعلام شده بود که خرید از سامانه مجازی  نمایشگاه کتاب با هزینه پست رایگان انجام می شود، اما برخی از خریداران نیز اذعان کرده‌اند که به ازای هر ناشر مبلغ 5 هزارتومان پرداخت کرده اند.در عین حال برخی دیگر نیز می‌گویند که هزینه ارسالی برای آن‌ها محاسبه نشده است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari