10 اثر خواندنی از ایران فرهنگی در نمایشگاه کتاب – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، موسسه فرهنگی هنری شاعران پارسی‌زبان در سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیش از 10 اثر جدید از شاعران پیشکسوت و جوان کشورهای حوزه ایران فرهنگی حضور دارد. میزبان اهالی کتاب و فرهنگ و ادب خواهد بود.

کتاب «امتداد آفتاب» اثر صالح محمد خلیق،  کتاب «شب خون» اثر اسحاق ثاقبی داراب و کتاب «آیینه» اثر عبدالواحد عاطف کابلیان از افغانستان و  کتاب «تلخ و شیرین» اثر جعفر محمد ترمذی از ازبکستان از جمله آثاری است که امسال برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. 

همچنین این مؤسسه کتاب «از چراغی دور دست» اثر غلامعلی حداد عادل، «دو آینه» اثر امیر عاملی، کتاب «فواره گل» اثر محمدرضا سهرابی‌نژاد، «شاید بخوانی‌ام» اثر سیدمهدی طباطبایی، «چقدر جای تو خالی است» اثر مرحوم ابوالقاسم حسینجانی، مجموعه رباعیات «سمرقند » اثر موسی عصمتی و مجموعه دوبیتی‌های «تو داری ریشه در ضرب المثل‌ها» اثر ر ضا عبداللهی را از شاعران ایران برای اولین‌بار در این رویداد فرهنگی عرضه می‌کند. 

رضا اسماعیلی، از مسئولان مؤسسه شاعران پارسی‌زبان، در گفت‌وگو با تسنیم، درباره بازتاب انتشار آثار شاعران فارسی‌زبان در میان جوامع ادبی این کشورها گفت: شمارگان کتاب‌هایی که توسط مؤسسه چاپ می‌شود، پایین است. با این حال استقبال از کتاب‌های مؤسسه توسط جامعه ادبی نسبتاً خوب و قابل قبول بوده است. البته مؤسسه هنوز در آغاز راه است و برای گسترش فعالیت‌ها به امکانات بیشتری نیاز دارد. ان‌شاءالله در آینده با رفع مشکلات، مؤسسه وضعیت مطلوب‌تری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی مؤسسه ادامه داد: در سال جاری در تلاشیم که مقدمات افزودن بخش «موسیقی» را نیز به فعالیت‌های موسسه فراهم کنیم.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari