انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «دختر قالی‌باف» – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختر قالی‌باف» با همکاری نشر شاهد و مجمع ناشران دفاع مقدس امروز، 24 اردیبهشت‌ماه، در سی و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد. در متن تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب آمده است:

«بسمه تعالی

فضل و صلوات خداوند بر بانوی صبور و مقاوم که در این کتاب معرفی شده است.

1402/11/25»

کتاب «دختر قالی‌باف» که به قلم داوود حسین‌زاده فضل نوشته شده، دربردارنده برش‌هایی از زندگی شهید گلابعلی حسین‌زاده و همسر محترمشان است. شهید حسین‌زاده از شهدای جهادگر جامعه کارگری کشور است. نویسنده که خود فرزند شهید است، در ابتدا قصد نگارش خاطرات مادرش را داشت، اما در میانه کار متوجه شد بدون گفتن از پدر، این کتاب چیزی کم دارد. کتاب «دختر قالی‌باف» در 15 فصل روایت می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به «شفاخانه»، «آلاسکا»، «گلاب‌علی»، «اشک یتیم» و «اجازه پدر» اشاره کرد.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «هدفم از نوشتن این سطور زنده نگه‌داشتن و یادآوری نقش پررنگ و بی‌بدیل همسران شهدایی بود که که اگر در روزهای سختو طاقت فرسا، استقامت و صبرشان نبود؛ راه شهدا ادامه پیدا نمی‌کرد و کربلا در کربلا می‌ماند. به امید آنکه فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا و همسران صبور و با ایمان‌شان چراغ راه آیندگان باشد. ان‌شاء‌الله…»

کتاب , ادبیات دفاع مقدس ,

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت ذخیره‌هایی هستند که به مثابه شمش‌های طلا در بانک مرکزی نگهداری می‌شوند، اگر قرار باشد از این مجموعه ارزشمند استفاده شود، لازم است توسط نویسندگان، هنرمندان، ادبا و شعرا انجام شود و این افراد کسانی هستند که باید این شمش‌ها را به انواع زیور آلات تبدیل کنند که تلالو آن چشم نواز باشد.

وی ادامه داد: مجموعه آثار وقتی به توشیح مقام معظم رهبری برسد، یعنی آن اثر از یک ارزش معنوی و محتوای بالاتری برخوردار است؛ چراکه ایشان آنچه را می‎نویسد، به دلیل اثرگذاری محتوایی و ساختاری کتاب است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: من به نویسنده کتاب تبریک می‌گویم و امیدوارم همه هنرمندانی که در این راه تلاش می‌کنند به ارتقا هر چه بیشتر برسند.

وی در پایان تأکید کرد: از همه تلاش‌های همکارانم برای تولید آثار در این زمینه تشکر می‌کنم و امیدوارم این اثر مقدمه ای برای آثار برتر و بهتر دیگر باشد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari