تکمیل وجه 6 هزار و 464 ایثارگر برای دریافت خودرو داخلی – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میثم اروز، مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد آمار خودروهای داخلی تحویل شده به جانبازان گفت: طبق بند «و» تبصره 7 قانون بودجه، تکلیفی بر عهده وزارت صمت برای تحویل خودروی داخلی به جانبازان 25 الی 49 درصد جسمی حرکتی، فرزند شهید، همسر شهید و آزادگان دارای معلولیت نهاده شد.

وی با اشاره به تکلیف واگذاری 10 هزار خودروی داخلی به جانبازان گفت: تکلیف ایران خودرو، واگذاری 6 هزار خودرو به جانبازان بود.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در نیمه دوم سال گذشته 4 هزار و 871 نفر برای دریافت خودروی 207 اتوماتیک تکمیل وجه کردند که تا این لحظه هزار و 59 دستگاه خودرو ازسوی ایران خودرو تحویل جانبازان و سایر مشمولان شده است.

وی در مورد 4 هزار خودروی تکلیفی که می بایست ازسوی خودروسازی سایپا با شرایط مقرر به جانبازان و سایر مشمولان تحویل شود، گفت: از میان 10 هزار خودروی داخلی، خودروسازی سایپا تعهد داشت که 4 هزار خودرو تحویل جانبازان معزز دهد.

به گفته اروز، 1593 نفر برای دریافت کوییک و شاهین اتوماتیک در خودروسازی سایپا تکمیل وجه کردند که از این میان، 1478 دستگاه خودرو تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه هر خودروی داخلی با وام 250 میلیون تومانی به مشمولان این قانون واگذار شده است، گفت: 6 هزار و 464 نفر از ایثارگران برای دریافت خودروی داخلی در نیمه دوم سال گذشته تکمیل وجه کردند و سایر افرادی که هنوز خودروی داخلی خود را دریافت نکرده اند ان‌شاءالله به‌زودی و به نوبت خودروی آنها تحویل خواهد شد.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه این اقدام در 12 سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: این اتفاق بزرگ با کمک و حمایت دولت و مجلس رقم خورد.

پیش از این مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر از تمدید قانون تخصیص خودروی داخلی به ایثارگران در بودجه امسال داده بود. این اقدام در راستای استمرار تحویل خودروی داخلی به جانبازان در سال جاری صورت گرفت.

انتهای پیام/ 

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari