سردار فدوی: کتاب «مرد ابدی» را باید چند بار مطالعه کرد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم, سردار فدوی در مراسم تجلیل از نویسنده کتاب «مرد ابدی» در نمایشگاه کتاب گفت: خدا را شاکرم که برای پاسدار بی‌نظیر ایران، شهید طهرانی مقدم کتابی نوشته شد. این اثر برای کسانی که آن را می‌خوانند راهنمای خوبی خواهد بود، در همین جا باید از خانم سپهری تشکر کنم که زحمات زیادی کشید و برای این شهید قلم‌فرسایی کرد.

وی اضافه کرد: نوشتن کتاب، به‌ویژه نوشتن درباره شهید طهرانی مقدم کار قابل‌تقدیری است. کتابها با آدم‌ مأنوس می‌شوند و می‌توان به آنها مراجعه کرد. برخی کتاب‌ها به‌گونه‌ای هستند که چند بار باید خوانده شوند و این کتاب از جمله آنهاست.

سردار فدوی خاطره‌ای از شهید طهرانی مقدم نقل کرد و گفت: خاطرم هست زمان عملیات خیبر بود و یکی از موشک‌های ارتش را گرفته بودند و می‌خواستند آن را در عملیات خیبر به‌کار ببرند. در آن زمان، آقای کوثری فرمانده لشکر 27 بودند و شهید طهرانی مقدم نیز مسئول شلیک بود. موشک شلیک شد اما در همان‌جا جلوی ماشین افتاد و سروصدایی به‌پا کرد، همه ناراحت شده بودند و شهید طهرانی مقدم در حالی که بسیار ناراحت بود، گفت؛ «من در این کشور موشک می‌سازم». در آن زمان، ما هیچ چیزی نداشتیم و درک زیادی هم از موشک وجود نداشت اما شهید طهرانی مقدم با پشتکاری که داشت به تکالیفش عمل کرد و خیلی زود هم عمل کرد و در همان سال‌های جنگ موفق به ساخت موشک شدیم.

وی خاطرنشان کرد: حتماً به‌یاد دارید که در زمان جنگ، عراق به خاک ما موشک شلیک می‌کرد و ما نمی‌توانستیم کاری بکنیم. در همان زمان مطالبه مردمی این بود که ما هم موشک داشته باشیم، این کار به‌همت شهید طهرانی مقدم انجام شد و همه دشمنان ما به قدرت موشکی ما اذعان دارند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به قدرت موشکی ایران گفت: اکنون موشک‌هایی داریم که می‌توانند نقطه‌زنی کنند، یعنی این‌قدر دقیق شده‌اند که می‌توانند یک گوشه از یک اتاق را هدف قرار بدهند. سال‌ها بود که ما موشک‌دار شده بودیم، اما بنابر تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه؛ “نباید موشک‌های ما جان انسان‌های بی‌گناه را بگیرد.”، همه تلاشمان را کردیم تا موشک نقطه‌زن داشته باشیم، زمان زیادی نگذشت که به این توانمندی رسیدیم، دیدید که در عملیات وعده صادق، بزرگترین پایگاه صهیونیستی را هدف قرار دادیم، علت این پیروزی‌ها این است که خداوند می‌گوید؛ “من بهترین نتیجه را رقم می‌زنم، اگر شما به تکالیف خود عمل کنید.”؛ شهید طهرانی مقدم به تکلیف خود عمل کرد.

سردار فدوی با اشاره به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» گفت: این آیه به آن معناست که فردای شما باید با امروزتان فرق داشته باشد و پیشرفت کنید. من تأکید می‌کنم که حتی یک بیست و چهار ساعت را برای افزایش توان و قوه خود از دست ندادیم. بخشی از این توانمندی و قدرت را در عملیات وعده صادق دیدیم که با چندین موشک، سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادیم، در حالی که همه دنیا پشت اسرائیل بودند و از او حمایت کردند، خودشان هم اعلام کردند که در این عملیات، آمریکا، انگلیس و فرانسه از رژیم صهیونیستی حمایت کردند اما باز هم موفق نشدند.

وی تأکید کرد: آنها نتوانستند، چرا که طبق آیه «وَجَعَلنَا مِنۢ بَینِ أَیدِیهِم سَدّاً وَ مِن خَلفِهِم سَدّاً»، خداوند می‌گوید؛ “من طرفدار حزب حق هستم و این حزب همیشه پیروز است.”، بنابراین ما باید مراقب باشیم که در حزب خداوند باشیم، خدا را شکر که دلدادگان جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران مراقب هستند که همیشه در حزب خداوند باشند و ان‌شاءالله پیروز خواهند شد. شهید طهرانی مقدم و امثال ایشان می‌توانند چنین پیروزی‌هایی را رقم بزنند. آنها خودشان نیز انتخاب کردند که بهشتی باشند.

سردار فدوی در پایان سخنان خود گفت: در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آدم‌های زیادی مثل شهید طهرانی مقدم داریم؛ کسانی که مراقب‌اند همیشه به تکالیف خود عمل کنند و باتقوا باشند. تلاش می‌کنیم قوت جمهوری اسلامی ایران را روز به روز زیاد کنیم تا کسی نتواند ذره‌ای چپ به خاک ایران نگاه کند. شهید طهرانی مقدم بی‌نظیر بود و امیدوارم شفاعت این شهید والامقام شامل حال ما بشود.

انتهای پیام/+

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari