بازگشت طرح "رمان نوجوان" با ترکیبی جدید – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پس از تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تألیف در حوزه کتاب کودک و نوجوان و با در نظر گرفتن خلأهای موجود در این زمینه، برنامه سال جاری خود را بر تقویت و تولید آثار فاخر برای گروه سنی کودک و نوجوان قرار داده است. 

عباس محمددینی، مدیر انتشارات کانون، در همین راستا از راه‌اندازی دوباره طرح “رمان نوجوان” در کانون خبر داد. 

 او از این طرح که از اواخر دهه 80 به‌صورت رسمی آغاز شد به عنوان یکی از الگوهای موفق کانون یاد کرد و گفت: این طرح، یکی از برنامه‌های موفق کانون بود که به حمایت از تالیف و رونق رمان‌نویسی برای نوجوانان منجر شد. ما برآن هستیم تا بار دیگر و با یک ترکیب جدید به انتشار رمان‌ها و داستان‌های تالیفی بپردازیم؛ آن هم در شرایطی که بیشتر ناشران به ترجمه توجه می‌کنند.

کانون پرورش فکری، «نوجوان‌محوری» را در کنار «مخاطب‌محوری» و «مرکز محوری» را یکی از سیاست‌های راهبردی کانون در سال 1403 اعلام کرده و قرار است در تمامی فعالیت‌ها و تولیدات کانون، به این گروه سنی توجه ویژه‌ای شود.

بر همین اساس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال از بین هزار عنوان اثر ارائه شده در غرفه با 185 عنوان کتاب نوجوان به سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده است که از این تعداد، 155 عنوان تالیفی و تنها 30 عنوان از کتاب‌ها ترجمه است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن‌های ناشران کودک و نوجوان، ناشران عمومی، ناشران آموزشی (ویژه کانون زبان) و بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نشانی book.icfi.ir حضور دارد.

سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران19 تا 29 اردیبهشت 1403 در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari