لزوم انعکاس مظلومیت فلسطینی‌ها در غزه – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین «میثم امرودی» مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه و دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف در آئین افتتاحیه نمایشگاه هفته فرهنگی فلسطین که صبح امروز (سه‌شنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد؛ اظهار داشت: برخی از نعمت‌ها که نعمت‌های مقدسی هستند و تکرار آن‌ها نباید مورد فراموشی قرار بگیرد، ضرورت تشکیل جلسه «روز نکبت» است. 

حجت‌الاسلام امرودی افزود: امروز بیش از 200 شبکه فارسی زبان القای شبهه می‌کنند. حتی شاهد هستیم که این شبکه‌ها شبهاتی را راجع به عاشورا و امام حسین (ع) نیز القاء می‌کنند. بر این اساس هرچیزی را که می‌خواهیم ارزیابی کنیم باید ببینیم چه چیزی به دست می‌آوریم و چه چیزی را از دست می‌دهیم.

دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف ادامه داد: در مورد عملیات «طوفان‌الاقصی» و «وعده صادق» باید بگویم که اینها برای ما پیروزی بود و یا شکست بود. خیلی متاسف هستیم که تا امروز بیش از 35 هزار شهید دادیم که در میان آنها زنان و کودکان بودند و به فجیع‌ترین شکل ممکن هم به شهادت رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز کشتاری در غزه صورت گرفته است که تا 100 سال آینده می‌توان برای آن رمان‌ها و قصه‌ها نوشت که این اقدام غوغایی در عالم از مظلومیت مردم غزه ایجاد خواهد کرد. البته تاریخ اگر بتواند خودش را از زیر امپراطوری رسانه‌ای صهیونیست‌ها بیرون بکشد.

حجت‌الاسلام امرودی اضافه کرد: امروز شاهد خلق صحنه‌هایی در غزه هستیم که حق زندگی، سلامت، درس خواندن را از مردم سلب کرده است و به تعبیر دبیرکل سازمان ملل این شهر به یک زندان غیرمسقف تبدیل شده است.

دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف عنوان کرد: چرا «یوم النکبت» باید برگزار شود؟ علت آن برای این است که یادآوری کند که یک اینها برای محو بشریت آمدند. آنها آمدند و بیش از 700 هزار نفر از فلسطینیان را رسما کوچاندند. نزدیک به 2 میلیون نفر به اردن رفتند، 500 هزار نفر به سوریه و 500 هزار نفر هم به لبنان رفتند.
وی اظهار داشت: صهیونیست‌ها یک کشور را با طرح عنوان جعلی «اسرائیل» محو کردند. الیته باید سعی کنیم از واژه و کلمه رژیم صهیونیستی در قبال آن استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام امرودی با اشاره به حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد، گفت: امروز یمن، سوریه، لبنان و عراق نیز در راستای حمایت از فلسطینی‌ها مواضع آمریکا را در منطقه مورد هدف قرار می‌دهند. 

دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف با تاکید بر اینکه همیشه در آرزوی وحدت شیعه و سنی بودیم، بیان داشت: امروز خوشبختانه وحدت بین شیعه و سنی عملا شکل گرفته است. امروز یمن شیعه از حماس سنی دفاع می‌کند و امروز عمل به قرآن را در عرصه میدان مشاهده می‌کنیم. پس ما مسلمانان باید بدانیم که اگر وحدت داشته باشیم، آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند مشکلی برای ما ایجاد کنند.

وی ادامه داد: امروز جریان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمام شده است و آمریکا مجبور است برای حمایت از «اسرائیل» هواپیماهای خودش را مستقیما به سمت سرزمین‌های فلسطین اشغالی پرواز دربیاورد. تا قبل از عملیات «وعده صادق» کسی نمی‌توانست «اسرائیل» را هدف قرار دهد و حالا امروز نفس این عملیات پیروزی بزرگی است. این عملیات ابهت رژیم صهیونیستی را شکسته است. امروز می‌بینیم که آمریکا مجبور است با حزب‌الله لبنان مذاکره کند.

 انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari