یک رمان خواندنی برای دهه کرامت – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «من و آقای همسایه»، اثر تازه علیرضا متولی، از جمله کتاب‌هایی است که به‌نشر برای نخستین‌بار در سی و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران عرضه کرده است. هرچند کتاب برداشتی است از زندگی امام جواد(ع)، اما نویسنده کوشیده داستان را با زندگی اجتماعی نوجوان امروز گره بزند.

 در رمان «من و آقای همسایه» زندگی معمولی دختری به نام افسانه روایت می‌شود که علایق مذهبی ندارد اما ناخودگاه در بطن زندگی با آن مواجه می‌شود. در این اثر، ابعاد مختلف توسل و شبهاتی که پیرامون آن مطرح است در قالب رمانی خواندنی پر حادثه و جذاب برای نوجوانان روایت می‌شود. به گفته متولی، «من و آقای همسایه» رمانی امروزی است که بخش‌هایی از تار و پود داستانش با زندگی نوجوانان امروزی عجین شده است، مخاطبان این رمان با توجه به ساختار داستانی، وقایع و حوادث آن ،نوجوانان دبیرستانی به بالا هستند.

وی ادامه داد: در این اثر رفتار شخصیت‌های داستانی مورد نقد قرار می‌گیرد و به نوجوانان می‌آموزد، آدم‌ها همه یکرنگ نیستند، برخی در شرایط و موقعیت‌های گوناگون رفتارهای متفاوتی دارند. همه انسان‌ها در جریان زندگی با موانعی مواجه می‌شوند و جایی دیگر مانع برطرف می‌شود. این اثر می‌تواند برای نوجوانانی که به دنبال یافتن هدف در زندگی هستند، موثر باشد.

متولی با اشاره به اینکه کتاب «من و آقای همسایه» براساس روایتی از امام جواد الائمه(ع) نوشته شده است، تصریح کرد: رمان «من و آقای همسایه» با عنایت امام رضا(ع) و جواد الائمه(ع) به خوبی پیش رفت و نگارش آن حدود حدود یک سال و نیم به طول انجامید، در طول این مدت بارها بازنویسی کردم تا به الگوی مناسبی برسم. شخصیت‌ها را پیدا کنم. خوشبختانه این اثر توسط انتشارات به‌نشر با طراحی جلدی زیبا، صفحه‌آرایی مناسب چاپ و منتشر شد و با استقبال خوب مخاطبان همراه بود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari