پخش مراسم تشییع و اقامه نماز رهبر انقلاب از تلویزیون – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از همان زمان اعلام خبر شهادت شهیدان خدمت و اعلام عزای عمومی و تا هم اکنون معاونت سیمای رسانه ملی با تشکیل «ستاد بزرگداشت شهدای خدمت» به دبیری محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با پشتیبانی مرکز تولید و فنی معاونت سیما و همراهی شبکه‌های تلویزیونی و هم افزایی مراکز مرتبط استانی به صورت لحظه‌ای رویدادهای مرتبط با این حادثه دلخراش را به سمع و نظر بینندگان رسانده است و در ادامه نیز حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع تهران و استان‌های مورد نظر را به تصویر می‌کشد.

در تهران دوربین های شبکه های سراسری در موقعیت های مختلف مراسم تشییع و اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) بر پیکر شهید حجت‌الاسلام سیّدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌ آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و دیگر همراهان در سانحه هوایی را پوشش خواهند داد. 

خاطرنشان می‌شود، از صبح روز چهارشنبه 2 خرداد در تهران نمازگزاران محترم می‌توانند برای ورود به دانشگاه تهران از ساعت 5:30 صبح از درب های ورودی منتهی به خیابان قدس نبش طالقانی (ضلع شرقی)، بلوار کشاورز، خیابان پورسینا (ضلع شمالی)، خیابان کارگر شمالی و خیابان ادوارد براون (ضلع غربی) اقدام کنند.

اقامه نماز بر پیکر شهدای خدمت توسط رهبر معظم انقلاب از ساعت 9 صبح در دانشگاه تهران آغاز خواهد شد و آیین تشییع از میدان انقلاب تا میدان آزادی صورت می پذیرد.  

شبکه های یک، دو، سه، قرآن، چهار، تهران و افق حضور باشکوه مردم برای وداع با رییس جمهور شهید و یارانش را به صورت زنده پخش خواهند کرد و شبکه‌های دیگر نیز بخش‌هایی از شکوه حضور مردم را به تصویر خواهند کشید‌. 

قاب‌های ماندگار حضور قدرشناسانه مردم ولایت مدار، با استقرار دوربین‌ها و تجهیزات و نیروهای تخصصی مرکز تولید و فنی سیمای رسانه ملی در دانشگاه تهران، خیابان 16 آذر، میدان انقلاب، تقاطع نواب، تقاطع بهبودی، تقاطع یادگار امام، دانشگاه شریف، میدان آزادی، از فراز برج آزادی و خودروهای ویژه حمل پیکر مطهر شهدا فراهم خواهد شد. 

هم‌افزایی معاونت سیما با سایر مراکز استانی در به تصویر کشیدن شایسته مراسم تشییع همچون استان های آذربایجان شرقی و قم، در سایر استان ها تا زمان خاکسپاری پیکر مطهر شهدای خدمت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari