حمله به دو خواننده معروف با هدف دوقطبی‌سازی در جامعه – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نان برخی‌ها در بدنام کردن دیگران است، یعنی در بزنگاه‌ها، وارد عمل می‌شوند و تلاش می‌کنند با تخریب چهره‌های مشهور راهی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنند، اگر شخص مشهور با اهداف‌شان همراهی نکند، تخریب را به‌هربهانه‌ای ادامه می‌دهند.

این بی‌اخلاقی که گاهی نشانه‌هایی از وابستگی به جریان‌های سیاسی خارجی هم در آن هویداست، در شرایط بحرانی کشور هم دنبال می‌شود، تازه‌ترین مورد این اتفاق، مربوط به روزهای پس از شهادت رئیس‌جمهور کشورمان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و تیم همراه‌شان در سانحه هوایی بود.

درست در روزهایی که ملت ایران سوگوار بود و در عزای عمومی به‌سرمی‌برد، در روزهایی که کشور در بُهت و حیرتِ از دست دادن رئیس‌جمهور بود؛ حمله به دو خواننده محبوب کشورمان با هدف تخریب آنها و البته ایجاد دوپارگی میان مردم، از سوی یکی از فعالان فضای مجازی که به‌عنوان یک خبرنگارنما فعالیت می‌کند، شکل گرفت.

این شخص که به‌نظر می‌رسد به جریان‌های سیاسی خارجی از کشور متصل است، تلاش کرده است با تخریب این دو خواننده معروف، عزاداری مردم ایران در شهادت رئیس‌جمهور را به آشوب بکشاند.

ماجرا از این قرار بود؛

محمد معتمدی آهنگی به‌نام «غم پنهان» دارد که سال 1397 منتشر شده است، سالار عقیلی هم آهنگی به‌نام «رهایی» دارد که در سال 1399 منتشر شده است، گویا کلیه حقوق این دو آهنگ متعلق به مؤسسه فرهنگی هنری وصف صباست، حالا و در روزهای سوگواری برای شهادت رئیس‌جمهوری و یارانش؛ مؤسسه وصف صبا نماهنگ‌هایی با استفاده از این دو آهنگ ساخته و منتشر کرده است.

در این میان یکی از فعالان زردنویس و شبه‌خبرنگار در فضای مجازی، اقدام به انتشار هدفمند خبری می‌کند که نتیجه‌اش تخریب سالار عقیلی و محمد معتمدی است. او با انتشار این خبر هدفش ایجاد دوقطبی در جامعه و وادار کردن این دو خواننده به واکنش منفی بود. محمد معتمدی و سالار عقیلی مجبور شدند که واکنش نشان دهند و اعلام کنند که این دو قطعه را در سال‌های گذشته خوانده‌اند.

این در حالی بود که بسیاری از هنرمندان درباره شهادت رئیس‌جمهوری و یاران همراهش، سکوت کرده بودند، اما محمد معتمدی هیچ ابایی در ابراز تسلیت به ملت ایران برای شهادت شهیدان خدمت نداشت و در روزهای گذشته با سوگ مردم ایران همراه بوده است. معتمدی در طول فعالیت هنری‌اش همواره مسیری مستقل، براساس اعتقاداتش را دنبال کرده و می‌کند و هرگز به هیچ زردنویس وابسته‌ای باج نداده است، شاید به همین دلیل است که او همواره مورد غضب این افراد بوده است و این خبرنگارنماها همواره در پی تخریب این خواننده بزرگ و محبوب بوده‌اند.

البته این نخستین بار نیست که شخص زردنویس و خبرنگارنما به تخریب سالار عقیلی و محمد معتمدی می‌پردازد. او در سال‌های گذشته هم هر بار که فرصت پیدا کرده، در تلاش بوده است نام این افراد را خدشه‌دار کند.

البته که این شخص در فضای مجازی با همین کارها، بسیاری از خوانندگان موسیقی پاپ را تحت فشار قرار داده و در نهایت، احتمالاً به مقصود خود هم رسیده باشد.

این خبرنگارنما در هفته‌های گذشته تلاش کرد همایون شجریان را هم میان اهالی هنر تخریب کند ولی به هدفش نرسید. او در اقدامی مشکوک، ماجرایی حاشیه‌ای را به همایون شجریان منتسب کرد تا شاید از این راه بتواند به اهداف سفارش‌دهندگان این داستان برسد، جالب اینکه هنوز هم تلاش می‌کند ماجرای همایون شجریان را به صدر اخبار برساند؛ اما این ماجرا به‌هیچ‌وجه مورد قبول مخاطبان و کاربران فضای مجازی قرار نگرفت و به‌شدت شخص خبرنگارنما را مورد هجمه قرار دادند.

به‌هر‌حال آنچه مهم است این‌که؛ دنیای رسانه در فضای مجازی، بسیار سطحی و پر از خبرسازی‌های دروغ شده است. شاید لازم به برخوردهای قوی‌تر و محکم‌تر با افرادی باشد که با خبرهای دروغ، سعی در ایجاد اخلال در جامعه، ایجاد دوقطبی بین مردم و تخریب وجهۀ کشور را دارند.

انتهای پیام/+

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari