مطالبات ناشران از نمایشگاه کتاب تهران کِی پرداخت می شود؟ – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، 10 روز از پایان سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می گذرد،  نمایشگاهی که مجموع فروش در آن به 592 میلیارد تومان رسید. مردم در بخش حضوری 360 میلیارد تومان و در بخش مجازی232 میلیارد تومان کتاب خریدند.

وجوه پرداختی مردم برای خرید کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر اساس آیین نامه حضور در نمایشگاه باید در حساب خانه کتاب جمع شده تا پس از ارسال کتاب و تحویل آن از سوی خریدار این وجوه به حساب ناشران و کتابفروشان واریز شود. حالا با گذشت 10 روز از اتمام نمایشگاه برخی از ناشران و کتابفروشان از عدم دریافت مطالبات خود انتقاد داشته اند.

این در حالی است که علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و قائم مقام سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از پرداخت بخشی از مطالبات از همام ایام نمایشگاه خبر می دهد.

رمضانی در این زمینه به  تسنیم می گوید:  واریز مطالبات ناشران از همان ایام برگزاری نمایشگاه آغاز شده و تا  روز گذشته(دوشنبه 7 خرداد) 4 مرحله واریز انجام شده است و امروز هم مرحله پنجم برای بسته های رسیده به دست خریداران  واریز شده است. که احتمالا تا ساعتی دیگر در حساب ناشران می‌نشیند.

رمضانی با اشاره به کتابفروشان نیز عنوان می کند:  برای کتابفروشی‌ها هم با توجه به حساسیت ها در ارسال و لزوم حصول اطمینان از ارسال بسته ها و نداشتن تخلفات مطالبات ظرف امروز یا فردا واریز می‌شود.

مدیرعامل خانه کتاب در عین حال از ناشران و کتابفروشانی که ثبت شماره حساب خود را برای واریز را که علی رغم پیگیری های مکرر هنوز انجام نشده است، هر چه سریعتر انجام دهند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari