آیات محوری دهه ولایت و ماه محرم مشخص شد – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سی و هشتمین نشست سراسری رؤسای ادارات امور قرآنی و نشست مشترک کارشناسان و رؤسای ادارات امور قرآنی کشور از 6 تا 10 خرداد با حضور حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، در این سازمان و مجموعه فرهنگی آموزشی آدینه در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام علی تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، در روز سوم این نشست که امروز هشتم خرداد، در سالن جلسات سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد، گفت: این نشست با موضوع طراحی برنامه‌های قرآنی در سطح استان‌ها برای سال جاری برگزار شده است.

تقی‌زاده با اشاره به موضوعات محوری این نشست اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی نشست، ادامه نهضت زندگی با آیه‌ها است که در ماه مبارک رمضان 30 آیه در 30 روز برای فهم، حفظ، تبیین و عمل انتخاب شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: در دهه ولایت و عید غدیر آیه «الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُواْ مِن دِینِکُمْ فَلاَ تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ» محور قرار گرفته است، گفت: برای ماه محرم نیز آیه «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا» محور قرار گرفت.

 

 

او با بیان اینکه این آیات نیز به دلیل حادثه اخیر شهادت رئیس جمهور، عملیات وعده صادق و اتفاقات غزه با محتوای مقاومت انتخاب شده است، گفت: در ایام اربعین نیز آیه «وَ تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى» محور قرار خواهد گرفت.

نشست رؤسای ادارات امور قرآنی از 6 تا 8 خرداد و نشست مشترک کارشناسان و رؤسای ادارات امور قرآنی سراسر کشور 9 و 10 خرداد‌ماه در مجتمع آدینه در حال برگزاری است. برنامه اختتامیه این نشست‌ها نیز پنجشنبه 10 خرداد با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari