آیت‌الله رئیسی نمونه‌ای از اخلاق اسلامی بود – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم بزرگداشت شهید رئیسی، رئیس‌جمهور و همراهان ایشان از سوی جامعه قرآنی کشور شامل استادان، قاریان، حافظان و فعالان امور قرآنی برگزار شد.

در این مراسم که بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در حسینیه الزهرا (س) واقع در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، چهره‌های قرآنی یاد و خاطره شهید سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه ایشان در حادثه بالگرد گرامی داشتند.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم با اشاره به روحیه مردمی آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: مردم ایران حق دارند این طور در شهادت رئیس جمهور خود عزاداری کنند، چراکه ما رئیس جمهوری را از دست دادیم که در دنیا کم نظیر بود.

وزیر فرهنگ با اشاره به میزان بالای محبوبیت آیت‌الله رئیسی میان مردم ایران تصریح کرد: زمانی که نتایج نظرسنجی مرکز رصد ملی کشور را درباره میزان محبوبیت آیت‌الله رئیسی اعلام کردیم، بسیاری از رسانه‌های خارجی با فضای آلوده رسانه‌ای که در اختیار دارند اظهار تعجب کردند و از این رو این آمار در تلویزیون به صورت رسمی منتشر شد.

اسماعیلی در خصوص آمار نگرانی مردم برای آیت‌الله رئیسی و ناراحتی آنها از حادثه بالگرد رئیس جمهور، اظهار داشت: نظرسنجی انجام شده درباره رویداد اسف‌بار اخیر نشان داد که 93 مردم کشورمان از این اتفاق متأثر و ناراحت بودند و 86 درصد از مردم نیز در تمام آن شب را در نگرانی برای رئیس جمهور و همراهان ایشان گذرانده بودند.  

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به نوع عملکرد سید شهیدان خدمت اشاره کرد و توضیح داد: آیت‌الله رئیسی حدود ده بار به استان خوزستان سفر کرد و آنقدر درباره فاضلاب اهواز صحبت می‌کرد که بارها به شوخی می‌گفتم من هم اطلاعات فاضلاب اهواز را حفظ شدم.  قرار بود سوم خرداد این طرح با حضور ایشان در اهواز افتتاح شود.

او ادامه داد: آیت‌الله رئیسی تمام آرزوهای یک رئیس جمهور مطلوب و تراز انقلاب را برآورده کرد و خدا عزتی اینگونه به رئیسی داد و محبت او را در دل مؤمنین انداخت.

اسماعیلی به ارادت قلبی آیت‌الله رئیسی نسبت به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت علیهم السلام اشاره کرد و گفت: شب مناظره انتخابات ریاست جمهوری در عصر جمعه از من خواست که زیارت عاشورا بخوانم. گویا قرار بود فردای آن روز وارد فضایی شود که نسبت به او بی اخلاقی و توهین می‌شد. حتی به یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفته بود که به خاطر گناهی که مرتکب شدی طلب مغفرت می‌کنم.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی تندیسی از اخلاق اسلامی بود و همراهی و همکاری با ایشان برای ما بسیار سنگین است، زیرا سلوک و منش مؤمنانه ایشان را از نزدیک مشاهده کردیم.

رئیس‌جمهور فقید و هیئت همراه برای افتتاح سد قیز قلعه‌سی، پروژه آبی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و تکمیل و توسعه سد خداآفرین در تاریخ سی‌ام اردیبهشت‌ماه به شهر مرزی خداآفرین سفر کرده بودند و در بازگشت به شهر تبریز، بالگرد حامل ایشان و همراهان در ارتفاعات نزدیک شهر ورزقان سقوط کرد و همگی سرنشینان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari