مهدی آذریزدی به نمایشگاه کتاب تفلیس رفت – فرهنگی خبری

به گزارش خبرگزاری تسنیم‌، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تفلیس روز پنج شنبه 10خرداد (1403) با حضور مهدی سعادت‌نژاد رایزن فرهنگی و سخنرانی تامارا لبانیدزه رئیس انجمن ناشران و نمایشگاه کتاب تفلیس و حامیان برگزاری نمایشگاه افتتاح شد.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان و حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران راه‌اندازی شده و با بیش از 200 عنوان شامل کتاب‌های حوزه ادبیات کهن و معاصر به زبان گرجی، ایرانشناسی، گردشگری، آموزش زبان فارسی، موضوعات دینی، کودک و نوجوان به زبان فارسی و انگلیسی، پذیرای علاقه‌مندان است.

در نخستین روز از این نمایشگاه آیین رونمایی از برگردان گرجی کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» اثر زنده‌یاد مهدی آذریزدی و ترجمه مزیا بورجانیتزه با حضور اساتید زبان فارسی و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایرانی برگزار شد.

مهدی سعادت‌نژاد رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس از جمله سخنرانان این مراسم بود که ضمن صحبت‌های خود به مجموعه کتاب‌های مرحوم آذریزدی و مسئله ساده‌سازی ادبیات کهن ایرانی برای کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

ترجمه گرجی «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان به زیور طبع آراسته شده است.

بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تفلیس با حضور ناشران مختلف علمی و فرهنگی به مدت 4 روز در مرکز اکسپو جورجیا از تاریخ 10 تا 14 خرداد 1403 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari