هنوز مجری مناظرات تلویزیونی قطعی نشده است – فرهنگی خبری

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در حالی که ثبت‌نام کاندیدای ریاست جمهوری امروز به پایان رسید همزمان رئیس صداوسیما و معاون سیما از فرآیند آماده‌سازی استودیوها و دکورهای مربوط به مناظرات، میزگردها و دیگر برنامه‌های انتخاباتی بازدید کردند. 

سیدباقر حاجی سیدرضی رئیس مرکز تولید و فنی سیما روی آنتن برنامه انتخاباتی «زمانه» آمد و به این نکته اشاره کرد که فرآیند آماده‌سازی دکورها و استودیوهای انتخاباتی ادامه دارد تا همزمان با اعلام اسامی نامزدهای ریاست جمهوری که گفته شده از 22 خرداد ماه خواهد بود مراسم قرعه‌کشی و برنامه‌های انتخاباتی کار خود را با مشخص شدن ترتیب آنها به واسطه قرعه‌کشی آغاز می‌شود.

وی در خصوص انتخاب مجری مناظرات تلویزیونی، افزود: گزینه‌های وجود دارند که هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و قطعی نشده است. هرچه هم گفته می‌شود بیشتر گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای‌اند.

به تعبیر سیدرضی مناظرات تلویزیونی همچون سنوات قبل از شبکه یک سیما برگزار می‌شود و به صورت زنده خواهند بود.

به گزارش تسنیم، تلویزیون تاکنون چهار دوره تولید و پخش مناظره‌های انتخاباتی را تجربه کرده است و در انتخابات 1403، به طرز غیرقابل پیش‌بینی پنجمین دوره از این ساختار تلویزیونی را پشت سر می‌گذارد.

مجری مناظره‌های انتخاباتی سال‌های 1400، 1396 و 1392 مرتضی حیدری بود که از شبکه یک سیما پخش می‌شد اما در حال حاضر احتمال اجرای برنامه توسط او منتفی به نظر می‌رسد.

بر این اساس، اسامی مجریانی چون محمدجعفر خسروی (مجری قدیمی تلویزیون)، کامران نجف‌زاده (خبرنگار قدیمی و مجری این روزهای برنامه «برمودا»)، المیرا شریفی‌مقدم (مجری و گوینده تلویزیون) و مهدی مهدی‌قلی (مجری تلویزیون) به گوش می‌رسد.

اخیرا هم نام مهدی‌ مهدی‌قلی به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی از سوی برخی رسانه‌ها به عنوان مجری مناظره‌ها عنوان شده است. گویا او در دوره‌های قبل گریم‌شده به عنوان مجری جایگزین در کنار مرتضی حیدری حضور داشته و آماده‌باش از نزدیک، شاهد برگزاری مناظره‌های دوره‌های قبل روی آنتن زنده بوده است.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari