به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه‌های شبکه یک سیما همزمان با آغاز ماه محرم با حال و هوای سوگواری امام حسین (ع) تغییراتی خواهد داشت. برنامه ترکیبی «روضه خانگی» در سری جدید خود در سه بخش تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. مستندهای 12 تا 15 دقیقه‌ای که به جای جای کشورمان ایران سفر کرده‌اند و روضه‌های خانگی شهرهای مختلف را به تصویر می‌کشد.

بخش گفت‌وگو که با حضور چهره‌های سیاسی، هنری، ورزشی و مداح های مشهور روی آنتن می‌رود و در بخش سوم این برنامه نیز چهره‌های مختلف راوی روایت قصه‌هایی از روضه‌های خانگی در سال‌های بسیار دور هستند.

«روضه خانگی» از 16 تیرماه شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 روی آنتن می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت 13 پخش می‌شود. سخنرانی‌های مذهبی در دهه ابتدایی محرم هر روز ساعت 16:45 با حضور سخنرانان مذهبی پخش خواهد شد.

برنامه «رخ مادر» روایتی شاعرانه از زندگی مادران شهدا به قصه‌هایی ناب و بکر از زندگی شان می‌پردازد. این مجموعه شنبه تا پنجشنبه ساعت 12:45 از شبکه یک تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

همچنین یک مستند متناسب با حال و هوای ایام عزاداری 19 تیرماه ساعت 23:15 روی آنتن خواهد رفت. جمعه 22 تیرماه مراسم سوگواری از حسینیه امام خمینی (ره) از آنتن شبکه یک پخش می‌شود و در ادامه مستند «میراث نورانی» در همان شب ساعت 23:15 نمایش داده خواهد شد.

برنامه «آفتاب شرقی» مانند گذشته  پخش خواهد شد و این بار بررسی و پرداخت به واقعه عاشورا هر روز بعد از اذان ظهر روی آنتن می رود. برنامه «جریان» نیز در ایام محرم پخش خود را ادامه خواهد داد و به قرائت سیاسی از واقعه عاشورا خواهد پرداخت.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari