Wp Header Logo 765.png

محمد حسین زاده در گفتگو با شهرآرانیوز در خصوص وضعیت سینما‌های خراسان رضوی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد تنها ۷ عدد سینمای فعال در استان داشتیم و امروز در تیر ماه ۱۴۰۳، ۱۷ سینما داریم و تا شهریور ماه امسال این تعداد به ۲۰ سینما و ۹۷ سالن خواهد رسید.   

حسین زاده افزود: همچنین در سال ۱۴۰۰، میزان فروش در سینما‌ها ۲۲ میلیارد تومان بود و در سال ۱۴۰۲ این رقم به ۱۴۱ میلیارد تومان رسیده است. امسال نیز از ابتدا تا کنون ۶۲ میلیارد تومان فروش داشتیم که اطمینان داریم تا پایان سال، رکورد ۱۴۰۲ را خواهیم شکست.  

وی به استقبال خوب مردم از سینما‌ها اشاره کرد و افزود: تعداد سالن‌ها در شهرستان‌ها افزایش داشته است. امروز بیشتر شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر در استان سینما دارند و شهر‌های تربت جام، نیشابور، سبزوار از این جمله اند. همچنین در مرحله بعد راه اندازی سینمای سیار را در برنامه داریم تا برای شهر‌های کوچک و روستا‌ها که تمایل به استفاده از سینما دارند فضایی برای تماشای فیلم‌های خوب برایشان ایجاد کنیم.  

حسین زاده با بیان این مطلب که بستری برای حمایت سرمایه گذار‌ها در حوزه سینمایی فراهم شده است افزود: هر شهری که سرمایه گذار‌ها قصد سرمایه گذاری در این مسیر داشته باشند سازمان سینمایی از آنها حمایت خواهد کرد.   

وی راه اندازی پردیس سینمایی ملل را که امروز افتتاح شد ظرفیت خوبی برای مشهد و حاشیه شهر دانست و افزود: مشهد شهر بزرگی به لحاظ جمعیتی است، همچنین مهمان‌های مختلفی از کشور‌های منطقه داریم، کشور‌هایی که برای تحصیل علوم دینی و دانشگاهی به مشهد می‌آیند و در آن زندگی می‌کنند. از طرفی ظرفیت بالای زائران را داریم و سالانه بیش از ۶ میلیون زائر خارجی و بیش از۳۰ میلیون زائر ایرانی به مشهد می‌آیند که همه اینها سبب شده است تاسیس سالن‌های سینما به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و تفریحی برای رفع نیاز مردم و زائران و ساکنان آن، این مسئله مورد اهمیت و توجه قرار گیرد.  

حسین زاده پردیس سینمایی ملل را یکی از ظرفیت‌های فرهنگی هنری مشهد عنوان کرد و در ادامه گفت: راه اندازی این پردیس به واسطه اینکه در محدوده گلشهر واقع شده و سرمایه گذار آن از برادران افغانستانی ما هستند که خانواده‌ای آمیخته با فرهنگ ایرانی دارند و تصمیم گرفتند در این منطقه سرمایه گذاری کنند. این موضوع اتفاق مبارکی است تا مردمی که در این مناطق زندگی می‌کنند برای استفاده از سینما دیگر نیاز نباشد خود را به مرکز شهر برسانند و از این فرصت و امکان بهره ببرند.

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari