به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز جمعه پانزدهم تیر 1403، تالار وحدت هم میزبان یکی از صندوق‌های سیار اخذ رای بود تا اهالی فرهنگ و هنر در خانه خودشان جمع شوند و آنجا رای خود را در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صندوق بیاندازند.

این برنامه از چند روز پیش اعلام و مقدماتش آماده شده بود. صبح امروز از حدود 9 صبح آمدنِ هنرمندان و مسئولانِ فرهنگ و هنر کم کم آغاز شد.

تالار وحدت ,

در گوشه‌هایی از لابیِ تالار وحدت، برخی از هنرمندان هنرهای تجسمی مشغول نقاشی هستند. آنها آثاری با مضامین انقلابی و مرتبط به مقوله انتخابات را می‌کشیدند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه استاندار تهران در تالار وحدت حاضر شد و برای دقایقی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، سیدمجید پوراحمدی رییس صندوق اعتباری، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی، محمد اله‌یاری مدیرعامل بنیاد رودکی، جمال شورجه، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر ارشاد، محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی، داریوش ارجمند، ابوالقاسم طالبی، محسن نفر، قاسم افشار، ابوالفضل همراه، محسن افشانی، همایون رحیمیان(رهبر ارکستر ملی)، احمد میرعلایی، کیانوش گرامی، مرشد میرزاعلی، اصغر سمسارزاده، محمد گلریز، احمد نجفی، کیانوش گرامی و … مسئولان و هنرمندانی بودند که با حضور در تالار وحدت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

تالار وحدت ,
یکی از اتفاق‌های جالبی که امروز در تالار وحدت رخ داد، ثبت عکسی به یادگار از ناصر فیض، سهیل محمودی و عبدالجبار کاکایی بود. این سه شاعر سرشناس، دیدگاه‌ها و گرایش‌های متفاوتی دارند؛ اما در روز انتخابات در کنار هم حضور داشتند.

در دقایقی که نزدیک به ساعت 12 ظهر بود، به دلیل استقبال اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از حضور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، صندوق رای دیگری در تالار وحدت قرار داده شد تا فرایند رای گیری از هنرمندان سرعت بیشتری بگیرد.

تالار وحدت ,
جمال شورجه به همراه خانواده‌اش به تالار وحدت آمد تا در انتخابات شرکت کند

یک هفته دو انتخابات

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خدا را شاکریم که مردم ایران بلوغ سیاسی بالای خود را امروز به منصه نمایش گذاشته‌اند. در طول یک هفته، 2 انتخابات سراسری با حضور مردم در حال برگزاری است. شاید در هیچ جای دنیا با این آرامش، امنیت و آزادی در بیان دیدگاه و انتخاب مردم چنین انتخاباتی وجود نداشته باشد. انتخابات از مردم است و برگزارکنند‌ها و تعیین کننده هم مردم هستند و هرآن کسی را مردم تشخیص دادند او رئیس جمهور است. همه ما هم موظف به کمک به فرد منتخب مردم ایران هستیم.

تالار وحدت ,
جمعی از هنرمندان پیشکسوت هم، همراه با هم به تالار وحدت آمدند تا رای خود را به صندوق بیاندازند.

صندوق تالار وحدت تجربه‌ای جذاب برای اهالی فرهنگ و هنر

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: شکرخدا در دور دوم انتخابات نیز جنب‌وجوش خاصی حاکم است و امیدواریم که همه‌چیز به خیر و صلاح کشور باشد و فرد اصلح انتخاب شود.این تجربه دوم است که تالار وحدت به عنوان محل استقرار صندوق اخذ رای انتخاب شده است. تجربه خیلی خوبی است و خودش تبدیل به فرصت دید و بازدید موثری برای اهالی فرهنگ و هنر می‌شود.

تالار وحدت ,
هنرمندانی که در لابی تالار وحدت مشغول خلق اثر بودند

ارکستر ملی به توجه بیشتر نیاز دارد

همایون رحیمیان رهبر ارکستر ملی ایران: موسیقی از نیازهای جامعه است. ممکن است گاهی به موسیقی توجه زیادی نکرده باشند اما نیاز به موسیقی همیشه هست. متاسفانه در مناظره‌های این دوره از ریاست جمهوری، صحبتی درباره موسیقی و البته فرهنگ و هنر به آن شکلی که انتظار داشتیم صحبتی نشنیدیم. ارکستر ملی که افتخار کشورمان است، تقاضا دارم که رئیس جمهوری آینده توجه بیشتری به این ارکستر داشته باشد.

تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت , تالار وحدت ,

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari