Wp Header Logo 970.png

معاون وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران درمالزی، سهولت دسترسی متقابل با لغو روادید، ظرفیت‌های متنوع گردشگری حلال و امکان فرصت عمره پلاس را بستری برای توسعه گردشگری میان دو کشور خواند.

تلاش برای توسعه متوازن روابط گردشگری ایران و مالزی  **

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اصغر شالبافیان که با همراه هیات همراه و فعالان بخش خصوصی پیرو لغو روادید یکطرفه جمهوری اسلامی ایران با ۲۸ کشور جهان و انجام اقدامات مکمل از جمله برگزاری رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران (road show) به جنوب شرق آسیا سفر کرده است، در رویداد رود شو (road show) که با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت گردشگری مالزیایی در شهر کوآلالامپور کشور مالزی برگزار شد، گفت: مهم‌ترین بخش اقتصاد فرهنگی دو کشور ایران و مالزی، صنعت گردشگری است که حلقه پیوند دو کشور به شمار می‌آید. ایران با تاریخ و تمدنی کهن، مردمانی مهمان‌نواز و گردشگری حلال توسعه یافته است و مالزی نیز با طبیعتی بکر و فرهنگی غنی پیشرو در صنعت گردشگری در دنیا است.

 

او با اشاره به اینکه ایران کشوری به تمام معنا چهار فصل است و می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای مختلف گردشگران مالزیایی در موضوعات تاریخی و فرهنگی، طبیعت‌گردی، ماجراجویانه، زیارتی و تفریحی باشد، یادآور شد: با توجه به سهولت دسترسی براساس لغو روادید بین دو کشور و همچنین تنوع گردشگری حلال، ایران می تواند برای تمامی گونه های گردشگری از جمله حوزه خوراک، تفریحات آبی و ساحلی مقصد خوبی برای مسلمانان مالزیایی به شمار آید. همچنین  مراکز زیارتی و برگزاری تورهای عمره پلاس به معنای فراهم آوردن امکان سفر حجاج مالزیایی به ایران قبل یا بعد از سفر حج نیز از جمله مواردی است که باید بخش خصوصی به آن توجه کند. 

 

معاون وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: ما در بخش دولتی دو کشور و همچنین شما در بخش خصوصی باور داریم که برقراری مجدد پروازهای مستقیم، یکی از راه‌های کاهش هزینه سفر برای افزایش تبادلات گردشگری بین دو کشور است. 

 

او خطاب به فعالین گردشگری بخش خصوصی حاضر در رود شو ایران در مالزی گفت: اعضای بخش خصوصی حاضر در هیات، از افراد خوشنام و حرفه‌ای صنعت گردشگری ایران هستند و بی‌شک فعالین دو کشور در نشست‌های مشترک می‌توانند روابط اقتصادی مستمری را در این حوزه داشته باشند. 

 

شالبافیان خاطرنشان کرد: جلسات مشترک بین شرکت‌های گردشگری ایران و مالزی فرصتی مناسب برای ایجاد روابط تجاری و تبادل تجربیات خواهد بود که قطعا این جلسات به آغاز همکاری‌های موفق و پایدار منجر می‌شود. 

 

 به گفته معاون وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزاری همایش‌ها و سمینارهای متعدد در مراکز مالزی، مبادله دانشجو، تاسیس کرسی آموزش زبان فارسی و حضور اتباع دو کشور در رویدادهای مذهبی و فرهنگی همچون مسابقات قرائت قرآن و ترجمه آثار فاخر ایرانی از جمله مثنوی معنوی به زبان مالایی نشان از تعامل دو کشور است.  

 

گفتنی است در رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران در کشور مالزی (Road Show) ضمن نمایش نماآهنگ‌های متنوع از زیبایی‌های کشورمان و توزیع اقلام تبلیغاتی میان مخاطبان مالزیایی، پس از سخنرانی مقامات دو کشور، فعالین بخش خصوصی نیز در قالب نشست‌های مشترک با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari