Wp Header Logo 1149.png

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی درباره راه‌اندازی رادیو محرم که قدمت چند ساله دارد، گفت: محرم را باید موسم و فصلی برای دانستن و آموختن تلقی کرد. امام حسین (ع)، شهید راه دین است، پس افزایش معرفت دینی بهترین فعالیت رسانه در محرم است. برای بسیاری از ما که از کودکی ذکر اهل بیت (ع) به ‌ویژه امام حسین (ع) بوده‌ایم و با جانمان مانوس است این تصاویر درذهنمان زنده است.

وی افزود: به ‌واسطه این خاطرات و آموزه‌ها، دهه محرم را همیشه از ویژه‌ترین ایام سال پاس می‌داریم و تشنه برپایی مجالس حسینی که با افزایش بصیرت سیاسی و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر توام است هستیم. رادیو محرم یکی از اقدامات ویژه معاونت صدا است که با الگوسازی مناسب از شخصیت‌های عاشورایی به ویژه برای جوانان با تاکید بر واقعه و عبرت‌های عاشورا و حوادث پس از آن به ویژه افشاگری‌های حضرت زینب سلام الله علیها و آگاهی بخشی‌های حضرت سجاد علیه السلام در خدمت مخاطبان است.

بخشی‌زاده با بیان اینکه رادیو محرم از اول محرم آغاز به کار کرده و تا پایان این ماه موج این شبکه برای مردم در دسترس است، تاکید کرد: رادیو محرم با این هدف راه‌اندازی شده تا ذاکرانی از جای جای ایران را گرد هم آورد تا برای سیدالشهدا (ع) نوحه‌خوانی کنند و با بیان آنچه در شهر و روستایش در این ایام در ذکر شجاعت و حقانیت امام سوم شیعیان می‌خوانند، دل مخاطبان سراسر ایران را از دریچه این شبکه رادیویی به کربلا پرواز دهند.

وی افزود: گرامیداشت ایام محرم و اقامه عزای سیدالشهدا، تعظیم و تکریم این ماه عزا به‌عنوان نماد ارزش‌های دینی، معنوی و انسانی از جمله اهدافی است که در برنامه های رادیو محرم دنبال می‌شود. همچنین به ‌دنبال بالا بردن سطح شناخت مخاطب هستیم. شنوندگان می‌توانند از طریق گیرنده‌های تلویزیون، رادیو محرم را به صورت رادیو نما بشنوند و ببینند. شعار رادیو محرم «حسینیه‌ای به وسعت دل‌ها» است. این رادیو فصلی براساس نیاز مردم و عاشقان مکتب امام حسین(ع) و توجه رسانه‌ملی به این نیاز راه‌اندازی شده است.

معاون صدا با بیان اینکه رایزنی‌ برای پخش رادیو محرم در کشورهای همسایه انجام شده، توضیح داد: رادیو محرم از طریق بستر مجازی و برنامه ایرانصدا، سایت رادیو معارف و رادیو محرم در سراسر دنیا قابل دریافت است اما از جهت گیرنده‌های رادیویی محدودیت از بابت فرستنده‌ها و سیگنال‌رسانی وجود دارد. حضور قدرتمند در فضای مجازی یکی دیگر از دغدغه‌های جدی ماست؛ فضایی که هم طالب و خواستار خود را دارد، هم معمولا جولانگاه شبهات و پخش آثار بعضاً غیر‌ فاخر است. 

بخشی‌زاده در پایان بیان کرد: رادیو محرم متعلق به همه مردم دلداده و دلسوخته مکتب و مرام اباعبدالله‌الحسین (ع) است و ما خودمان را خادمان این حسینیه‌ای می‌دانیم که به وسعت دل‌های عاشق در جای‌جای این کره خاکی گسترده شده است.

انتهای پیام

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari