به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبِ گذشته با حضور علی بخشی‌زاده معاون صدای جمهوری اسلامی و همزمان با ویژه برنامه اذن عزا و تعویض پرچم حریم رضوی در حرم امام رضا (ع) فعالیت رادیو محرم برای هشتمین سال متوالی رسماً آغاز شد. 

مسعود کاویانی مدیر رادیو محرم که چند سال متوالی او مسئولیت را برعهده دارد مهمترین وظیفه این شبکه رادیویی را ترویج الگوی عزاداری صحیح براساس منابع متقن و دقیق عنوان کرد که همراه با مداحی، مرثیه‌خوانی، سینه‌زنی و روضه‌خوانی از موج اف. ام ردیف 95.5  تقدیم سوگواران می‌شود.

مسعود کاویانی، مدیر رادیو محرم با اشاره به این که برای هشتمین سال پیاپی است که این رادیو روی آنتن می‌رود به خبرنگار تسنیم گفت: به یاری خدا رادیو محرم برای هشتمین سال پیاپی از ساعت 18 شب گذشته همزمان با تعویض پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحج علی بن موسی الرضا (ع) از کنار مضجع شریف امام رضا(ع) آغاز به کار کرد و تا پایان ماه محرم بر روی موج اف. ام ردیف 95.5  ادامه خواهد داشت. امکان شنیدن این رادیو از طریق تلفن همراه و برنامه کاربردی ایران صدا و همین طور از طریق گیرنده‌های تلویزیونی(رادیو نما) هم وجود دارد.

وی تأکید کرد: این رادیو همچون سال‌های گذشته برای شنونده‌های سراسر کشور با رویکرد معرفت افزایی و با شعار “حسینیه‌ای به وسعت دلها” روی آنتن می‌رود. به عبارتی این رادیو به صورت خاص حسینیه‌ای را به وسعت تمام ایران با بخش‌های مختلف و متنوع همراه با مداحی‌ها و سخنرانی‌های کوتاه به منظور تحقق شور و شعور حسینی، ایجاد می‌کند. 

مدیر رادیو معارف درباره محتوای رادیو محرم بیشتر توضیح داد: رادیو محرم آوامحور است، یعنی عمده محتوای این رادیو مداحی، مرثیه‌خوانی، سینه‌زنی و روضه‌خوانی است. به عبارتی مهمترین وظیفه رادیو محرم ترویج الگوی عزاداری صحیح براساس منابع متقن و دقیق است . الگوی صحیحی که بارها از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مراجع معظم تقلید و سایر دلسوزان و دغدغه‌مندان مورد تأکید قرار گرفته است.

کاویانی با اشاره به این که در این رادیو ، حدود 70 تا 80 درصد به پخش مداحی و مرثیه‌سرایی اختصاص یافته است، افزود: حدود70 تا 80 درصد از محتوای رادیو محرم به پخش مداحی، مرثیه‌سرایی و روضه‌خوانی اختصاص و مابقی به برنامه‌های کوتاه و قطعات کوتاه سخنرانی اختصاص دارد. ایجاد زمان ثابتی برای پخش تلاوت قرآن مرتبط با قیام حسینی، پخش ثابت و منظم احکام مربوط به عزاداری، توجه به پیرغلامان و نوگلان حسینی از جمله اقدامات ما در رادیو محرم به شمار می‌آید. همچنین صرفاً به پخش مداحی‌های خاص و معروف اکتفا نمی‌کنیم. تلاش وافر داریم که از حیث عدالت رسانه‌ای در حد وسیع و با رعایت معیارها و قواعد رسانه‌ای تمامی اقوام و شهرها با گویش‌ها، لهجه‌ها و زبان‌های مختلف در این رسانه حسینی سهم داشته باشند.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari