Wp Header Logo 1052.png

هوشمند مطرح کرد؛

حضور پررنگ رسانه‌نگاران استان‌ها در جشنواره رسانه‌های ایران

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور گفت: حضور رسانه‌نگاران استان‌ها در جشنواره بیست و دوم رسانه پررنگ‌تر می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، مازیار هوشمند مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور گفت: جداسازی بخش سراسری از استانی در جشنواره ملی رسانه‌های ایران فرصت خوب و دوباره‌ای است تا خبرنگاران و روزنامه نگاران پرتلاش، سخت‌کوش و همیشه فعال استانی تاثیرگذاری و جریان سازی تولیدات رسانه‌ای خود را در معرض انتخاب و رقابت قرار دهند.

وی درباره تجربه برگزاری جشنواره بیست و یکم رسانه‌های ایران بعد از ده سال وقفه افزود: جشنواره سال گذشته حوزه گسترده‌ای از فعالیت رسانه‌ها را پوشش داد و در کنار آن به رسانه‌های استانی و مناطق محروم و مرزی که کار سنگین و سخت‌تری نسبت به رسانه‌های دیگر دارند، توجه خاصی نشان داد. برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی در حوزه دریافت و بررسی، تنوع آثار را بسیار گسترده دیدند و این فرصت باعث شد تا رسانه‌های محلی و رسانه‌های مناطق دور افتاده در فرآیند رقابت، فرصتی را نیز برای محک زدن کار خود و همچنین عرضه تولیدات خود در رسانه‌های مناطق و استان‌ها داشته باشند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور در ادامه گفت: احیای دوباره جشنواره پس از سال‌ها وقفه و نگاه فراجناحی فارغ از بساط‌های سیاسی که گاهی رسانه ها را درگیر می‌کند، باعث شده تا حوزه فعالیت رسانه‌ها در جشنواره گسترده‌تر شود و در این راستا رسانه‌های محلی حضور بیشتر و پررنگ‌تری داشته باشند. سال گذشته این اتفاق افتاد و ما انتظار داریم که امسال با توجه به رویکرد جدیدی که مسئولین جشنواره دارند این حضور در بخش رسانه‌های استانی بیشتر باشد.

هوشمند گفت: آنچه که در جشنواره ملی رسانه‌های ایران سال گذشته عیان شد این بود که جشنواره بدون مرز بندی جغرافی و سیاسی به صاحبان اصلی خود یعنی خبرنگاران و روزنامه نگاران توجه داشت. همین موضوع سبب شد تا صاحبان اصلی جشنواره این رویداد را پایگاه مرکزی ارزیابی دقیق و درست فعالیت‌های خود بیابند. حضور فعالان رسانه‌های محلی و استانی در بین برخی برگزیدگان جشنواره سال گذشته نشان داد که نگاه از مرکز به استان‌ها، مناطق دور افتاده و محروم، مناطق مرزی و حتی رسانه‌های کمتر دیده شده معطوف شده و در بررسی آثار مرکزی بودن ملاک کار نبود و این از امتیازات خوب و ارزشمند جشنواره سال گذشته بود.

وی افزود: در بیست و دومین جشنواره ملی رسانه‌های ایران نیز به این موضوع توجه خاصی شده است. توجه ویژه امسال جشنواره به استان‌ها، مناطق محروم و مرزی با جداسازی بخش سراسری از استانی فرصت خوب و دوباره ای است تا خبرنگاران و روزنامه نگاران پرتلاش، سخت‌کوش و همیشه فعال استانی تاثیرگذاری و جریان سازی تولیدات خبری و رسانه‌ای به روز خود را در معرض انتخاب و رقابت قرار دهند. قطعاً این رویداد چهره‌های نوظهور استانی فاخر را به جامعه رسانه‌ای کشور معرفی خواهد کرد. معتقدم اهالی رسانه در استان ها و مناطق دورافتاده این موضوع را خوب درک کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که این جشنواره سال گذشته فارغ از این مرز بندی‌ها همه آثار را دید و ارزیابی کرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور گفت: ارزیابی رسانه‌های استانی در جشنواره امسال منتهی به معرفی روزنامه‌نگارانی فعال و به روز در عرصه رسانه و اطلاع رسانی کشور خواهد بود. خبرنگارانی که با شرایط سخت و نابرابر بهترین آثار را عرضه خواهد کرد. این جشنواره می‌تواند پایگاه خوبی برای معرفی همراهان جشنواره باشد. قطعاً حضور فعالان رسانه پررنگ‌تر از سال گذشته خواهد بود. تمدید رسانه باعث شده تا جمعیت بیشتری از فعالان رسانه در این جشنواره شرکت کنند. این جشنواره می‌تواند یک سکو و پایگاه برای معرفی بهتر آثار و استعدادهای درخشان استانی و محلی باشد. بیشترین تولیدات خبری و رسانه‌ای کشور مربوط به فعالان رسانه‌ای استان‌ها است و انتظار می‌رود که مسئولان جشنواره به ارزش‌گذاری دقیق و مطلوب آثار مناطق محروم و مرزی توجه بیشتری داشته باشند.

هوشمند در پایان گفت: در خانه مطبوعات کشور با همکاری خانه مطبوعات استان‌ها امسال تمرکز خود را بر حضور و مشارکت بیشتر رسانه های محلی گذاشتیم و با توجه به فعالیت مدیران مطبوعات استان‌ها همکاران را به این رویداد دعوت کردیم. انتظار داریم تا امسال حضور آثار محلی نسبت به سال گذشته بیشتر باشد. انتخاب بهتر و مطلوب‌تر رسانه های محلی و معرفی آن در جشنواره ملی رسانه‌های ایران باعث انگیزه‌بخشی به اهالی رسانه خواهد شد.

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari