Wp Header Logo 1264.png

به گزارش گروه فرهنگ دفاع‌پرس، گروه فرهنگی هنری سماوا بسته صوتی پیشنهادی خود را برای روزهای سوگواری امام حسین (ع) به مخاطبان ارائه کرد. 

بسته پیشنهادی «سماوا» برای ایام محرم

در ابتدای این لیست نسخه صوتی کتاب «پس از بیست سال» با صدای داوود حیدری قرار داده شده است. «پس از بیست سال» رمانی تاریخی _ مذهبی‌ست که به نویسندگی سلمان کدیور در انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است. کدیور در این کتاب به سراغ ریشه‌های انحراف در جریان‌های سیاسی صدر اسلام می‌رود و سعی دارد به سؤالی بزرگ و قدیمی پاسخ دهد: «چرا حتی آنان که می‌دانستند حسین‌بن علی (ع) برحق است، او را کشتند؟»

دومین پیشنهاد، نسخه صوتی کتاب «پنجره‌های تشنه» با صدای عبدالله روا، نوشته مهدی قزلی از نشر سوره‌مهر است. این کتاب روایت سفرنامه و شرح خاطرات مهدی قزلی از همراهی با کاروان حمل ضریح ساخته شده برای حرم حضرت امام حسین (ع) از قم تا کربلا است، اتفاقی که شاید هر صد سال یک‌بار رخ دهد. 

پیشنهاد بعدی مجموعه پنج‌جلدی «یک آیه یک نمایش» از نشر مهرک ویژه رده سنی کودک و نوجوان است که با صدای جمعی از گویندگان و هنرمندان از جمله مهدی طهماسبی، علی عبدل‌پور اصل، امیر زنده‌دلان و پدرام شهرآبادی صوتی شده است. «میزان» از شهید سید حسن حسینی، «آن‌ها زنده‌اند» از مجید ملامحمدی، «کارستان» از محمدرضا آزاد، «کلیددارِ کعبه» و «به خاطر‌ مروارید» به قلم سید حسین فدایی حسین، عناوین پنج جلد این مجموعه هستند.  

آخرین کتاب کاری انتشارات سوره‌مهر به نام «مسکوی کوچک افغانستان» است که فضه‌سادات حسینی خوانش آن را بر عهده داشته است. این اثر به قلم معصومه حلیمی، شرح زندگی و مشقت‌های بانویی اهل افغانستان است که به دلیل وضعیت متلاطم زندگی در زادگاهش، دائم در میان کشورهای افغانستان و پاکستان و ایران در سفر است و ابتدا اعضای خانواده‌اش را در جنگ‌های افغانستان از دست می‌دهد و در ادامه، احمد تنها پسرش را هم در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) فدا می‌کند.

علاقمندان می‌توانند نسخه صوتی این کتاب‌ها را از سکوهای اینترنتی طاقچه، فیدیبو و کتابراه تهیه کنند.

انتهای پیام/ 121

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari