به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر ژولیده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 13 با اشاره به اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی، آئینی و عزای حسینی با شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» گفت: به مناسبت دهه اول ماه محرم، هیئت بزرگ ائتلاف عاشورائیان با حضور دسته عزاداری و پرچم گردانی روز عاشورا و با شعار محوری «آزادگان عالم در خیمه حسین‌اند» در فلکه اطلاعات از ساعت 18 الی 22 برگزار خواهد شد.

ژولیده با اشاره به اینکه این مراسم از شب اول ماه محرم آغاز شده و به مدت 11 شب برگزار می‌شود اضافه کرد: این مراسم با سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا، مدیحه‌سرایی و نوحه‌خوانی همراه است. همچنین موکب پذیرایی سفینه النجات، ایستگاه عفاف و حجاب و میز خدمت رضوی در این مراسم فعالیت می‌کنند.

وی افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌ها، خیریه‌ها و گروه‌های جهادی مردمی در اجرای برنامه‌ها و همکاری و مشارکت شهرداری ناحیه 4 و ناحیه مقاومت بسیج کمیل، هیئت عاشوراییان محدوده منطقه 13 در فلکه اطلاعات ائتلاف می‌کنند. این مراسم با مشارکت مساجد لیله‌القدر، مسجدالحسین(ع)، بسیج ناحیه کمیل و حوزه های بسیج 195 و 196، راهور شرق تهران و کلانتری 128 برپا می‌شود و جمعی از شهروندان و خانواده‌های معظم شهدا در این برنامه حضور دارند.

وی در خصوص اهداف برگزاری این مراسم تصریح کرد: ترویج و تبیین سبک و سیره زندگی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام از ابعاد فردی، خانوادگی اجتماعی، تعظیم و تکریم شعائر اسلامی با محوریت آموزه‌های متعالی قیام عاشورایی اباعبدالله الحسین (ع)، ایجاد وفاق و همدلی و تقویت وحدت و انسجام ملی و اسلامی با تکیه بر آئین، آداب و رسوم سنتی و اصیل ایرانی اسلامی، حمایت از فعالیت‌های مردم پایه و تاکید بر اصل مردمی بودن برنامه‌ها، حضور نوجوانان بصورت کنشگر و فعال در امر برپایی آیین‌های عاشورایی از جمله اهداف برگزاری این مراسم است.  این مراسم برای پنجمین سال متوالی با تأکید بر مسجد محوری و خانواده محوری برگزار و هیات‌های محلات منطقه برگزار می‌شود‌

یادآوری می‌شود اجتماع ائتلاف بزرگ عاشوریان در فلکه اطلاعات، میدان چاپی، خیابان شهید شمس و در سوگ سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

source

farhangikhabari

توسط farhangikhabari